לאחר חשיפת התמונות המצמררות של אירוע הירי בבנק הפועלים בבאר שבע שקיפח את חייהם של 4 בני אדם, עולות גם השאלות: מדוע הוצאו קטעים מהסרטון ששוחרר לתקשורת ומדוע נערך? ולאן ירו השוטרים לאחר שפרצו לסניף? 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדוע המשטרה החליטה לחשוף את סרטון האירוע כפי שתיעדו מצלמות האבטחה?

המשטרה חשפה את התיעוד כדי להראות את מורכבות האירוע ואת פעילות השוטרים שפרצו לבנק, תחת סיכון חיים ממשי. מפקד מחוז דרום ניצב יורם הלוי אמר היום בדיון בוועדת הפנים של הכנסת שהשוטרים פעלו כראוי באירוע הזה, אך הודה שהייתה תקלה בהתנהלותם בירי לעבר השירותים, בזמן שאיתמר אלון החזיק שם בבת הערובה מירי כהן.

מדוע לא רואים את מסע הירי בכללותו ואת הירי שביצעו השוטרים לעבר תא השירותים?

המשטרה מראה צילומים חלקיים וערוכים מהאירוע הקשה. אין צילומים מלאים של כל האירוע. למרות זאת, לא רואים בצילומים את מסע הירי המטורף של איתמר אלון בשלמותו. בסרטון ששוחרר לשידור לא רואים להיכן בדיוק יורים השוטרים בתוך הבנק. לטענת המשטרה, אף קליע מהירי של השוטרים לא פגע באזרחים. לא ניתן לשפוט בסוגיה זו כיוון שלא רואים את הירי לעבר תא השירותים ולא רואים להיכן נורו קליעים אחרים.

יחד עם זאת, נראה שהפריצה המהירה יחסית של השוטרים לתוך הבנק, בראשותו של מפקד משטרת באר שבע ניצב תמיר בדש, הייתה זו שככל הנראה הביאה לסיומו של האירוע.