החשוד המרכזי בפרשת הפריצה למאגרי המידע הממוחשבים של מערכת בתי המשפט מגיב להאשמות החמורות נגדו. לאחר 11 ימים של חקירה ממושכת טוען משה "הלמו" הלוי - "לא פרצתי, אלחם על חפותי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל השבוע הייתי בחקירות ורוצים שאבוא גם בערב ראש השנה. זה כמו חקירה של מחבל", מספר הלוי. "לא חדרתי לשום אתר. השתמשתי בו בצורה הוגנת. לא השתמשתי בכלי פריצה - אפילו הכנסתי את מספר תעודת הזהות שלי".

את הפרשה חקרה היחידה לעבירות מחשב במחלק הונאה תל אביב. הלוי, בן 40 מעכו, המוכר כהאקר שהשתמש בכינוי "הלמו" נעצר יחד עם שני חשודים - גבר בן 62 מגני תקווה ותושב חולון, בן 46. לטענת החוקרים, פרץ הלוי - בסיועם של שני החשודים הנוספים - אל מאגרי המידע של מערכת בתי המשפט. באופן זה הם שמו את ידיהם על מסמכים רבים, חלקם סודיים ורגישים, בהם גם כאלה שהוטל עליהם צו איסור פרסום.

"הם עשו מחדל - אלחם על חפותי"

כשנשאל הלמו מדוע עשה את הדברים הוא עונה: "כי אני עיתונאי שאוהב לקרוא חדשות, שאוהב לחפש מידע. אתר האינטרנט של בית המשפט זה אתר אינטרנט, לא מאגר מידע. השימוש הזה באוצר מילים שנועד כאילו להכפיש אותי, כאילו פרצתי למאגרי מידע חסויים - לא פרצתי ולא נעליים. השתמשתי שימוש הוגן באתר אינטרנט שפתוח לציבור".

לטענת הלוי, הוא נעצר על מנת לכסות על מחדלים של אחרים. "הם מנסים לכסות את הישבן שלהם, מנסים להראות שיש איזה האקר גדול וזה לא מחדל אבטחה שלהם. אם הכוונה שאתר בית המשפט יהיה מאובטח ויסתיר דיונים ולא ייתן לאחרים להיכנס אליהם אז הם עשו מחדל. אני אלחם על החפות שלי".

מהנהלת בתי המשפט נמסר: באתר בית המשפט התגלתה פירצה והלוי ניצל אותה באופן לא חוקי כדי לעיין במסמכים לא חוקיים.