ניסו לנקום את מותו? לאלא (צילום: דף הפייסבוק חדשות יפו, ניסים אבוחצירא כבאות מחוז ד)
ניסו לנקום את מותו? לאלא | צילום: דף הפייסבוק חדשות יפו, ניסים אבוחצירא כבאות מחוז ד

נמנע חיסול נקמה? שלושה מבני משפחתו של תאהר לאלא, שחוסל ביום שבת במתחם התחנה בתל אביב, נעצרו היום (ב'), לאחר שככל הנראה היו בדרכם לנקום במי שחשדו כאחראים לירי הקטלני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החולייה נעצרה בשעות הצהריים על ידי בלשי מרחב יפתח, כשברשותה נשק דרוך ומוכן להפעלה. שלושת העצורים יובאו מחר לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם.

שלשום (שבת), שעות ספורות אחרי הירי, עיכבה המשטרה ארבעה בני אדם, כולם תושבי יפו, בחשד למעורבות במעשה. סנגורו של אחד מהם, עו"ד איתן און, מסר בשמו: "מרשי נשאל אודות אירוע הירי וטען שאין לו קשר למקרה. הוא אף סיפק אליבי בנוגע למקום הימצאו בעת המקרה".

האקדח שנמצא ברכבםחקירת האירוע הועברה לימ
האקדח שנמצא ברכבםחקירת האירוע הועברה לימ | צילום:

נבדק הקשר למקרי רצח נוספים

במשטרה בודקים האם יש קשר למקרי רצח אחרים שבוצעו ביפו בתקופה האחרונה, ביניהם מקרי הרצח של איאד יתים, שנורה למוות בפתח ביתו בחודש דצמבר 2012 ובן דודו מוספטא יתים, שמת גם הוא מירי שנפתח לעברו ברחוב הבעש"ט בעיר בחודש ינואר 2013.

מבדיקה ראשונית של החיסול ביום שבת עולה כי היורים המתינו לגבר בצד השני של הכביש. לאחר שזיהו אותו, הם ניגשו אליו, ירו בו ונמלטו ברכבם שהמתין להם בסמוך. ייתכן שחיסול זה בא בהמשך לסכסוך משפחות עבריינים ביפו. מסוק הוזנק לאוויר בכדי לחפש אחר היורים שנמלטו. כעבור שעה קלה, אותר ככל הנראה רכבם של החשודים בדרך בן צבי בתל אביב, אך החשודים נטשו אותו.

קרוב משפחתו של ההרוג הגיע לזירת האירוע וזיהה את רכבו של ההרוג. הוא ביקש להגיע אליו, אך חוקרי המשטרה עצרו בעדו. בהמשך, החלו עימותים בין בני משפחתו של ההרוג לבין השוטרים בזירת האירוע.

מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הורה בתום הערכת מצב על כך ש"שוטרי המחוז יעברו לעבוד בפעילות מבצעית מוגברת הכוללת צמצום חופשות וריכוז כוחות משימה לפעילות ממוקדת נגד מחוללי הפשיעה החמורה בתחום המחוז". עוד אמר סאו כי "אירוע הרצח בשעות הצהריים הינו חלק מסכסוך מתמשך בין עבריינים ביפו". חקירת הרצח הוטלה על ימ"ר תל אביב.

זירת החיסול בלב ת"א (צילום: דוברות משטרת תל אביב)
זירת האירוע | צילום: דוברות משטרת תל אביב