הותרו לפרסום שמותיהם של בני הזוג שנרצחו בירושלים: הנרצחים הם נח ונורית מעוז, שנמצאו הבוקר על ידי בנם בן ה-30 כשהם מתבוססים בשלולית דם ועליהם סימני אלימות.

נח ונורית הם הוריה של הקפטן לשעבר של נבחרת ישראל בכדורסל נשים, תמר מעוז. נח הוא מנהל מרפאת שיניים בקניון מלחה ואשתו נורית היא סמנכ"לית במשרד המשפטים.

תמר מעוז, אחותו של הנאשם ברצח (צילום: ONE)
בתם של בני הזוג מעוז, תמר | צילום: ONE

השכנה: "שמענו צווחה - 'הוא ירצח אותי'"

"שמענו צווחה קצרה וחדה: 'הוא ירצח אותי', משהו כזה" – כך מתארת אמה נאמן, שכנתם של בני הזוג שנמצאו הבוקר מתבוססים בדמם בשכונת רמות בעיר, את הצרחות ששמעה בלילה מתוך דירת בני הזוג.

"ראיתי אותם אתמול בערב כשהם חזרו הביתה", מתארת השכנה. "אחר כך, ב-23:00 בלילה, שמענו צווחה קצרה וחדה מהכיוון הזה, "הוא ירצח אותי", משהו כזה. הוצאתי את הראש מהחלון ושאלתי את השכנה שלי אם היא שמעה משהו, היא אמרה שהיא לא יודעת מאיפה זה. היא יצאה החוצה לשביל, אבל אז נהיה שקט לגמרי וזה לא חזר על עצמו".

נאמן הוסיפה וסיפרה כי "הבוקר התחלנו לדאוג וניסינו ליצור קשר עם בני הזוג. החלטתי לעלות לכאן, לדירה שלהם, ולנסות לברר. בינתיים היחיד שהצלחנו ליצור איתו קשר היה הבן שלהם. הוא הגיע ופתח את הדלת – וראה מה שראה, ואז הזעקנו את המשטרה. רק עכשיו בדיעבד אנחנו מניחים שהצעקה קשורה לזה".

"מדובר במשפחה נורמטיבית וחמה", אומרת השכנה בכאב. "היו קשרים מצויינים בינינו לבינם, הם היו אנשים טובים. אין לי שום מושג מי עלול לרצוח אותם בצורה כל כך אכזרית".

צעירה אחרת העובדת סמוך לזירת הרצח אמרה מוקדם יותר כי "זה עצוב מאוד. זו משפחה רגילה ומקסימה, אנשים שאוהבים לעזור. הבעל היה בעל תומך ואוהב, הוא תמיד עזר לאשתו. הם עמדו לעבור דירה".

שכבו בתוך שלוליות דם

הבוקר סמוך לשעה 10:00 הוזעקו כוחות גדולים של משטרה ומד"א לזירת האירוע, ברחוב האחים להרן בשכונת רמות בירושלים, אולם לצוות מד"א שהוזעק למקום לא נותר אלא לקבוע את מותם של השניים במקום. בנם של בני הזוג, בשנות ה-30 לחייו, הגיע לדירה, זיהה את גופות הוריו ונלקח לחקירה במשטרה.

על פי עדויות גורמי ההצלה שהגיעו למקום, גופותיהם של בני הזוג נמצאו במרחק לא רב האחת מהשנייה, בתוך שלוליות דם, ועליהן סימני דקירות מרובים. לא נותר אלא לקבוע את מותם של השניים במקום. אחת מהשכנות העידה בפני השוטרים כי במהלך הלילה שמעה צעקות מהדירה, אך לא ייחסה לכך חשיבות.

"במוקד מד"א התקבלה בשעה 10:00 קריאה על בני זוג הנמצאים מחוסרי הכרה בביתם", סיפר הבוקר אהרון אדלר, פרמדיק מד"א ירושלים שהגיע ראשון לזירת הרצח. "על הגופות היו סימני אלימות קשים".

המשטרה פתחה בחקירת האירוע, ובנם של בני הזוג מתוחקר בשעה זו במטרה לקבל פרטים נוספים. על פי עדויות מזירת האירוע, על גופות השניים נמצאו סימני דקירה רבים. כמו כן נמצאו מספר בקבוקי אקונומיקה סמוך לזירה.

"כרגע כל כיווני החקירה נבדקים", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט סגן ניצב קובי סוררו, מפקד צוות החקירה במשטרת ירושלים. "ייתכן שמדובר ברצח במהלך שוד שהשתבש, ייתכן רצח והתאבדות, אנו בודקים את כל הכיוונים". לדבריו, בני הזוג לא היו מוכרים למשטרה ולא התקבלו תלונות קודמות על אלימות בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק