אהרונוביץ
"חבורת מנוולים". אהרונוביץ' | צילום: חדשות 2

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע היום (שבת) לכפר גוש חלב בגליל העליון, בעקבות אירוע תג המחיר שהתרחש השבוע בכפר. לדבריו, החקירה מתקדמת והיא צפויה להסתיים בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש כיוון טוב שאנחנו נפענח אותו", הבטיח השר אהרונוביץ' לאנשי הכפר. "אני אופטימי וזה לא ייקח הרבה זמן. גם פה, ואולי גם פשעים נוספים שקרו בארץ, ביהודה ושומרון והסביבה שלכם".

אהרונוביץ' הוסיף ואמר כי האנשים שאחראים לפעולת תג המחיר, שבמסגרתה נוקבו צמיגיהן של 40 מכוניות ורוססה הכתובת "רק גויים מפנים מארצנו", הם "חבורת מנוולים שאנחנו נטפל בהם, ואני מקווה שהם יקבלו את עונשם".

הכתובת שרוססה בכפר, השבוע
הכתובת שרוססה בכפר, השבוע | צילום:

שוטרי משטרת צפת בסיוע גששים החלו בחקירת המעשים בחמישי בבוקר, וככל הנראה הם בוצעו על רקע המגעים המדיניים. הכפר הערבי-נוצרי, הממוקם בגליל העליון, נמצא ביחסי שכנות טובים עם היישובים הסמוכים.

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב זוהר דביר, שוחח באותו הבוקר עם ראש מועצת גוש חלב וציין בפניו כי מדובר ב"תופעה נפשעת ובזויה". ניצב דביר הבטיח לראש המועצה שהמשטרה תפעל בנחישות ותרכז מאמצים בתחום החקירה והמודיעין על מנת לפענח את האירוע ולשים יד בהקדם על החשודים ולמצות איתם את הדין. "כל נסיון מצד גורמים קיצונים לעבור על החוק יענה בפעולות אכיפה מידיות, נחושות ובלתי מתפשרות", הוסיף.

שוב: צמיגים מנוקבים וכתובות נאצה
אחת המכוניות בכפר שצמיגיה נוקבו, השבוע | צילום: סונארה.נט