חשד למעשה תג מחיר נוסף, והפעם בגליל: בכפר גוש חלב (ג'יש) נוקבו צמיגיהן של 40 מכוניות, ובסמוך רוססה הכתובת "רק גויים מפנים מארצנו". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרי משטרת צפת בסיוע גששים נמצאים במקום והחלו בחקירת המעשים, שככל הנראה בוצעו על רקע המגעים המדיניים. הכפר הערבי-נוצרי, הממוקם בגליל העליון, נמצא ביחסי שכנות טובים עם היישובים הסמוכים.

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב זוהר דביר, שוחח הבוקר עם ראש מועצת גוש חלב וציין בפניו כי מדובר ב"תופעה נפשעת ובזויה". ניצב דביר הבטיח לראש המועצה שהמשטרה תפעל בנחישות ותרכז מאמצים בתחום החקירה והמודיעין על מנת לפענח את האירוע ולשים יד בהקדם על החשודים ולמצות איתם את הדין. "כל נסיון מצד גורמים קיצונים לעבור על החוק יענה בפעולות אכיפה מידיות, נחושות ובלתי מתפשרות", הוסיף.

ח"כ באסל גטאס (בל"ד) גינה את המעשה, וטען כי מדובר ב"טרור מאורגן של חבורת ימנים קיצוניים". גטאס מחה על היעדר הביטחון וההגנה מפני מעשים אלו: "אין אף ישוב ערבי חסין מהטרור היהודי".

גם ח"כ איתן כבל, יו"ר סיעת העבודה, מתח ביקורת חריפה על התנהלות הרשויות, שלדבריו אינן מצליחות "להתמודד עם התופעות הנפשעות האלו ולמנוע אותן. הפעולות האלימות האלו מסבות לנו כישראלים נזק עצום, בלי קשר למחנה הפוליטי אליו אנחנו משתייכים".

כבל, שהגיש הצעת חוק לפיה מעשי תג מחיר יוגדרו כטרור, קרא למנהיגי הימין "שלא להסתפק בגינוי רפה אלא לפעול אצלם בבית כדי לעקור מן השורש את התופעה הלא יהודית והלא ציונית הזאת".

ראש המועצה האזורית של הגליל העליון, גיורא זלץ, אמר כי פעולת תג המחיר בג'יש היא "מעשה שנאה כלפי תושבי המדינה, אזרחים שווים לכולנו שסובלים מהתנכלויות על לא עוול בכפם". זלץ הציע לראש מועצת ג'יש את עזרתו, והוסיף כי תושבי הכפר "הם ידידים גדולים של כל תושבי הגליל העליון, זהו אחד הכפרים היפים והוותיקים באזור ששומר על מסורת של שכנות ושלום בית עם כל יישובי הסביבה. אני מאחל לתושבי הכפר שהשקט והשלווה יחזרו לשכון בו במהרה".  

תג מחיר שני בגליל בתוך חמישה חודשים

אירוע תג המחיר האחרון באזור הגליל בוצע לפני כחמישה חודשים בכפר עכברה הסמוך לצפת, כאשר נוקבו צמיגי מכוניות ורוססו כתובות נגד התבוללות בין יהודים לערבים.

שלשום בוצעה פעולת תג מחיר בכפר דיר רפעת סמוך לבית שמש: צמיגיהן של שלוש מכוניות ומשאית נוקבו, ועל קיר מנזר סמוך רוססו כתובות נאצה, ובהן "אמריקה - גרמניה הנאצית" ו"ישו הקוף מריה פרה".

ביום שני בשבוע שעבר בוצעה פעולת תג מחיר בשכונת בית חנינא במזרח ירושלים, כשנוקבו צמיגי מכוניתיהם של עשרות תושבים. על אוטובוס שחנה בשכונה רוססה הכתובת "גויים בארץ=אויבים".

לפני כחודש הוגש כתב אישום נגד שלושה צעירים מהשומרון, בגין ביצוע פעולת "תג מחיר". השלושה, יהודה לנדסברג, יהודה סביר ובנימין ריכטר, תושבי חוות גלעד בשנות ה-20 לחייהם, הואשמו בהצתת כלי רכב וריסוס כתובות בכפר פורעתה שבשומרון בחודש נובמבר האחרון.