הותר לפרסום: הבדרן והשחקן דודו טופז נעצר היום בחשד למעורבות בתקיפת סמנ"כלית רשת שירה מרגלית. המשטרה בודקת גם את החשד לפיו טופז קשור גם לתקיפות הנוספות בתעשייה - של האמרגן בועז בן-ציון ומנכ"ל קשת אבי ניר. לטענת המשטרה הם הצליחו לקשור את העצורים בתקיפת מרגלית אליו ואל התקיפות הקודמות.

"תפסיקו להצחיק אותי", אמר טופז כשהגיע לתחנת המשטרה בתל אביב, כשעל פניו חיוכים. "הם צריכים הוכחות. אני כבר אמרתי את מה שיש לי להגיד ואגיד את הכל במשטרה". פרקליטו, עורך דינו ציון אמיר, אמר כי "מרשי מכחיש את מעורבתו בפרשה. צריך לתת למשטרה לעשות את עבודה ולסיים את החקירה".

עורך דין נוסף שמייצג את טופז, גיא שמר, אמר: "דודו טופז מכחיש את החשדות מכל וכל, הוא ברגע זה מצוי בחקירה. אנו סמוכים ובטוחים שבסוף החקירה שמו יטוהר. אני סבור שהמשטרה נקטה בהליך של מעצר לא הכרחי ללא שום סיבה. היה ראוי לבצע חקירה פרונטלית ונביא את הדברים בבית המשפט".

במשטרה מציינים כי בידיהם רישומי שיחות בין טופז לשניים שנעצרו בחשד לתקיפתה של מרגלית. החוקרים חושדים כי טופז הזמין אותם לבצע את התקיפות.  

ב"קשת" הביעו הערכה רבה לפעולות המשטרה ולמאמציה. "אנו סומכים על משטרת ישראל וממתינים להתבהרות התמונה ולקבלת פרטים נוספים", אמרו. מ"רשת" נמסר: "אנחנו מברכים על כך שהמשטרה שמה את נושא התקיפה בראש סדר העדיפויות ומקדישה משאבים חקירתיים רבים לעניין. לא נוכל להתייחס באופן ספציפי לחקירה בשלב זה, אלא בסיומה".

3 מאבטחים חשודים בביצוע התקיפות

הבכירים ברשימה של דודו: מרגלית, ניר ובן ציון (צילום: חדשות 2)
מרגלית, ניר ובן ציון | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר היום התירה המשטרה לפרסם כי נבדק חשד כי יש קשר בין תקיפתה של מרגלית לתקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר והאמרגן בועז בן-ציון. במקביל, לבית משפט השלום בתל אביב הובאו הבוקר שלושה חשודים בתקיפתה של מרגלית. החשוד השלישי, שכנו של טופז בן 38, נעצר הבוקר. מעצרם של השלושה הוארך בחמישה ימים. בהמשך צפויה המשטרה לערוך מסדר זיהוי לשלושה.

אתמול נעצרו סלימאן חיאדרה וחשוד נוסף בני 22 ו-23. השלושה, בני מיעוטים העובדים כמאבטחים וחיים בתל אביב, מוכרים למשטרה מעבירות סמים ורכוש. על שאר פרטי החקירה עדיין מוטל צו איסור פרסום.

מרגלית, סמנכ"לית התוכן של רשת, הותקפה לפני כשבועיים סמוך לביתה בצפון תל אביב. היא פונתה במצב קל לבית החולים איכילוב בעיר, ובמהלך הלילה היא שוחררה לביתה. בן זוגה לחיים של מרגלית, הפרסומאי אילן שילוח, הגיע למקום במקביל לתקיפה וסייע לה.

בחודש נובמבר הותקף מנכ"ל קשת ניר כשטייל עם כלבו בצפון תל אביב. התוקפים קראו לניר בשמו על מנת לזהותו, וכאשר השיב בחיוב תקפו אותו באלות. הוא פונה לבית חולים איכילוב בתל אביב באמצעות אמבולנס לאחר שנמצא על ידי אחד משכניו. מצבו של ניר הוגדר קל והוא נשאר לאשפוז במשך מספר ימים.

טופז בשבוע שעבר: "די, פסיכים!"

דודו טופז בדרך למעצר (צילום: חדשות 2)
דודו טופז בדרך למעצר, היום | צילום: חדשות 2

בראיון מיוחד לחדשות 2 בשבוע שעבר הדף טופז בתוקף את השמועות לפיהן הוא עומד מאחורי תקיפות אנשי התקשורת בתקופה האחרונה. טופז אמר כי הוא "במצב נפשי לא טוב" ומדגיש כי מדובר בשמועות בלבד. "מישהו אכזר, מטומטם, מפיץ שמועה ואין לי מושג על סמך מה", טען. "הפיצו שאני במעצר. קיבלתי טלפון מאיזה אתר שלא רק נחקרתי אלא גם הודיתי".

"אין לי שום קשר למקרה הזה ולמקרה הקודם", המשיך טופז. "אין לי מושג מי הפיץ את השמועה. אני מוכן להיבדק במכונת אמת. אפילו במשטרה לא ניסו להרים אליי טלפון ולשאול אותי. אבל העיתונאים רצו כמו זאבים רעבים לטרף. זה לא טוב".

למרות ההכחשה הגורפת והמוחלטת, התייעץ מספר פעמים טופז עם עורך דינו ציון אמיר. "דודו טופז דוחה בתוקף את השמועות השקריות והאכזריות שהציפו אותו ביממה האחרונה", אמר. "אין ספק שדודו טופז לא מסוגל לעשות מעשים כאלה. הדבר מסב לו צער גדול מאוד ואני מקווה שזה ייפסק באותה מהירות בה הופיע".

תזכורת: טופז מכחיש את השמועות בריאיון מיוחד

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר