גלעדה דיאמנט - שמיר (צילום: חדשות 2)
הלווית יצחק שמיר, הערב | צילום: חדשות 2

אלמונים פרצו אמש לביתה של גלעדה דיאמנט, בתו של ראש הממשלה המנוח יצחק שמיר, בעת שזה הובא למנוחות.

מהבית, ברחוב טאגור בשכונת רמת אביב שבצפון תל אביב, נגנבו תכשיטים רבים וחפצים יקרי ערך אחרים. המשטרה הגיעה למקום ולקחה ראיות מהזירה, במטרה להתחקות אחר האחראים למעשה.

שמיר, ראש הממשלה השביעי של ישראל שהלך לעולמו בסוף השבוע האחרון, נטמן אתמול בחלקת גדולי האומה, בהר הרצל שבירושלים. בנו יאיר ספד לו בשמו ובשם בני המשפחה: "עם הזמן, ראינו את מבטך הבוחן והנוקב הולך ומצטעף עד שכבה. אנו – גלעדה, אנוכי, בני ובנות זוגנו, בנותינו, בנינו ונכדינו – נזכור אותך כאדם הראוי לחיקוי וכאיש עקרונות ראוי להערצה. היית נשר כלפי חוץ ויונה כלפי פנים".

יאיר שמיר ואחותו גלעדה איבדו לפני פחות משנה את אמם שולמית ז"ל, שלקתה באירוע מוחי ומתה בגיל 88.

"שמיר היה מופת לנאמנות לארץ ישראל"

בהלוויה ספד יו"ר הכנסת ראובן ריבלין לשמיר ואמר: "הנה אתה מגיע שוב להיכל הדמוקרטיה, מעוז הממלכתית שהתכבד בך כיו"ר הכנסת, כראש הממשלה, כיו"ר האופוזיציה כמנהיג נטוע בעמו. אנו מרכינים בפנייך את ראשינו - היית מגויס כל חייך וכעת רק המוות משחרר. כשישראל דרשה ויתור - ויתרת".

הוא כינה את ראש הממשלה המנוח "אחד מדור הנפילים, אחת מאותן דמויות שהקימו את המדינה וגם בזמן מחלוקת ידעו שעם ישראל קודם לכל דבר, אבל ידע שהמציאות צריכה להיקבע בהתאם לדמוקרטיה.

גם בבית הלבן ספדו לשמיר לאחר מותו: "יצחק שמיר הקדיש את חייו למדינת ישראל. מהימים שפעל למען עצמאות ישראל ועד ימיו כראש ממשלה, הוא חיזק את ביטחונה של ישראל וקידם את השותפות עם ארה"ב. מחשבותינו ותפילותינו עם בני משפחתו ועם ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק