במרחב יפתח במשטרה נמשכת חקירתו של גבר בן 33 ממרכז הארץ, שחשוד כי התעלל במשך שנים בארבע בנותיו החורגות, פגע בהן מינית, הכה אותן ואף גזר עליהן תענית שתיקה. עם התקדמות החקירה הולכת ונחשפת מסכת התעללות מחרידה, שעל פי החשד חצתה את גבולות המשפחה והופנתה גם כלפי חברות של הבנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדובר באירוע חריג ויוצא דופן בכל קנה מידה", אמר סגן ניצב אסף צור, ראש אגף חקירות ומודיעין במרחב יפתח. "במהלך החקירה זיהינו שמדובר בעבירות מין קשות ביותר, שמלוות בהפחדה ובאירועי אלימות קשים. האירועים נמשכו כשלוש שנים ובמהלכן טען החשוד כי נכנס בו שד, וכך למעשה ניצל את הקורבנות".

מהעדויות שמסרו בנותיו החורגות של החשוד עולה כי הן אכן האמינו כי שדים מפעילים את האב. עוד עולה כי החשוד נהג להגיע למיטותיהן באמצע הלילה ולעיתים אף היה שופך עליהן מי קרח על מנת להעיר אותן. על אחת הבנות, כיום בת 15, גזר האב תענית שתיקה ובמהלכה נאסר עליה לדבר בסופי השבוע במשך שלוש שנים.

"הבנות צריכות שקט נפשי"

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
חשד להתעללות קשה, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

לאחר שנחשפה הפרשה הועברו הבנות לבית דודתן, בליווי צמוד של רשויות הרווחה. "הבנות כעת אצלנו ואנחנו רוצים לשמור עליהן", אמרה הדודה בשיחה עם חדשות 2 Online. "כל מה שאנחנו רוצים זה לעבור ברוגע את השבת. הבנות צריכות קצת שקט נפשי עכשיו, הן תשושות. אני מאחלת שנהיה עם הפנים קדימה ונצליח לצאת מהמצב הזה".

מפרטי החקירה עולה כי האב נהג לבצע טקס, אותו כינה "נשיקות המלאכים", ובמהלכו נכנס לחדר וביקש מהבנות "שינשקו את המלאך שנכנס בו" ודרש מהן לבצע בו מעשים קשים. עוד נמסר כי במהלך שלוש השנים האחרונות, חשבה כל אחות כי האב מתעלל רק בה, ולא ידעה על יתר האחיות. האב החורג אסר על הבנות לדבר על המעשים שביצע בהן ואיים כי אם ימרו את פיו - "השטן יבוא".

כל ארבע האחיות כבר מסרו את גרסותיהן במשטרה וחוקרי מרחב יפתח סיפרו כי זמן רב לא נתקלו בעדויות כה קשות. בין היתר סיפרה אחת מהבנות החורגות לחוקריה כי היא סובלת מטראומה חמורה וכי אינה יכולה לישון כשהאור כבוי.

החשוד קשר עצמו למעשים

בחקירתו קשר עצמו האב החורג לחלק מהמעשים המיוחסים לו ואף קשר עצמו לביצוע מעשים דומים כלפי חברה של אחת מבנותיו החורגות. ככל שמתקדמת החקירה במרחב יפתח, כך גובר חשדם של החוקרים כי מספר הצעירות שנפלו קורבן למעשי החשוד גדול יותר.

המקרה החמור נחשף לאחר ששתיים מהאחיות הגיעו לבית של סבם וסבתם וסיפרו לדודים שהיו במקום כי יש אלימות פיזית בבית. החשוד נעצר ואז נחשפה מסכת קשה של התעללות, שכללה בין היתר גם חשדות להטרדות מיניות ואפילו אונס.

זמן קצר אחרי מעצרו של האב החורג נעצרה גם אמן של הבנות, בחשד שידעה על המעשים ולא עשתה דבר. היא צפויה להשתחרר בקרוב, והמשטרה מעריכה כי גם היא נפלה קורבן למעשיו המזוויעים. בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד בשמונה ימים, במהלכם יישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

"החשוד מכחיש את כל המיוחס לו ומוסר גרסה מלאה ומפורטת", אמר עו"ד רוני ברוש, פרקליטו של החשוד. "בשלב זה ביקשתי שישלחו אותו לחוות דעת פסיכיאטרית ראשונית כדי לבדוק את כשירותו לעמוד לדין. ניתן למשטרה לבצע את מלוא פעולות החקירה הנדרשות ואחריהן כולנו נהיה חכמים יותר".

עורך הדין הוסיף כי לטענת החשוד, הבנות היו מעוניינות שהאב ייצא מהבית ושהתלונה נגדו הוגשה כנקמה. "הוא לא מכשף ולא כישף, אלה סיפורי בדים בעלמא. הוא לא עוסק בדברים האלה", הוסיף ברוש.