האב החשוד בעת הצהרת התובע (צילום: אסף בינדר)
האב החשוד בדיון הארכת המעצר | צילום: אסף בינדר

חשד להתעללות מחרידה במרכז הארץ: גבר בשנות ה-30 לחייו, אב חורג ל-4 בנות, חשוד שבמהלך שלוש השנים האחרונות התעלל בהן מינית, הכה אותן ואף הרעיבן. "מדובר באחת הפרשות הכי מזעזעות שנתקלתי בהן", סיפר חוקר משטרה ותיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה נחשף לאחר ששתיים מהאחיות הגיעו לבית של סבם וסבתם וסיפרו לדודים שהיו במקום כי יש אלימות פיזית בבית. החשוד נעצר ואז נחשפה מסכת קשה של התעללות, שכללה בין היתר גם חשדות להטרדות מיניות ואפילו אונס.

זמן קצר אחרי מעצרו של האב החורג נעצרה גם אמן של הבנות, בחשד שידעה על המעשים ולא עשתה דבר. היא צפויה להשתחרר בקרוב, והמשטרה מעריכה כי גם היא נפלה קורבן למעשיו המזוויעים.

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
חשד להתעללות קשה, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

איים להרוג אותן אם ידברו

הבנות, כיום בגילאי 17-20, מתארות מסכת התעללות איומה מצד אביהן החורג, שעל פי החשד כללה הטרדות מיניות וביצוע מעשים מגונים לצורך עינוג עצמי, הרעבה, הפחדות, איומים, שימוש באלימות ואף מריחה של צואה ודם על גופן. בחקירתן סיפרו הבנות שאביהן החורג טען שהוא מתקשר עם "מלאכים" שנכנסים לגופו ומשתלטים עליו, וכי הוא מבצע את המעשים בשמם.

במשטרה סבורים שהבנות האמינו לדבריו של האב המתעלל, שבעבר כפה עליהן תענית דיבור. על פי החשד הוא איים עליהן כי אם ידברו "הן ימותו". אחת הבנות סירבה לשתף פעולה עם החוקרים כדי לא לפגוע באביה החורג.

לדברי סנ"צ אסי צור, מפקד מרחב יפתח, "במהלך החקירה זיהינו שמדובר במקרה ובו עבירות מין קשות ביותר שמלוות בהפחדה ואלימות שהובילו למספר רב של קורבנות באירוע שחוצה את גבולות המשפחה. האירועים הקשים הללו נמשכו במשך לפחות שלוש שנים".

החקירה נמצאת בימים אלה בשלביה הראשונים. בית משפט השלום בתל אביב האריך בשמונה ימים את מעצרו של האב, במהלכם יישלח לבדיקה פסיכיאטרית. חוקרי המשטרה ששוחחו עם הבנות הגדירו את המקרה כאחת הפרשות הקשות שטיפלו בהן אי פעם. "ראיתי מקרים רבים, אבל זה החמור שבהם. פרשה קשה מאוד", סיפר חוקר ותיק.

"מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו וזאת בהסתמך על חומר הראיות שנאסף בתיק. מדובר בפרשה חמורה ביותר במהלכה החשוד ביצע עבירות מין קשות במתלוננות שהינן קטינות תוך שהוא משווה את מעשיו אופן של ביצוע דברים על ידי כוחות שאינם נתונים לו והמעשים מבוצעים על ידי אחרים שהשתלטו על גופו", כתב השופט שמואל מלמד בהחלטת הארכת המעצר.