גן הילדים שהוצת, לפני כשבועיים
גן הילדים שהוצת, לפני כשבועיים | צילום: חדשות 2

שני חשודים בשנות השלושים לחייהם נעצרו הערב (ד') על ידי ימ"ר לכיש בחשד להצתת גן הילדים במושב חלץ ובחשד להצתת רכבה של הגננת לפני כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני החשודים הם הורים לילדים בגן שהוצת, והם יובאו מחר בבוקר לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום באשקלון. מפקד כוחות הכיבוי מתחנת אשקלון, רשף משנה שלום סבן, אמר לפני כשבועיים לחדשות 2 Online כי "פרצנו את הדלת של הגן, נכנסו פנימה והתחלנו בפעולות כיבוי. היו שם שלושה מוקדים עיקריים - אחד היה בכניסה ושני מוקדים נוספים בחדרי המשחקים. על פניו זה נראה כמו הצתה מכוונת. כל הצעצועים הלכו, הכל פיח ועשן".

על פי החשד הראשוני, בין ההורים החשודים במעשה לגננת התגלע סכסוך, על רקע חילוקי דעות על אופן התנהלות הגן. הסכסוך בין הצדדים מוכר מזה זמן רב גם למשרד החינוך, ונציגים של המשרד נשלחו בעבר בניסיון לגשר בין הצדדים ולהשכין שלום. בין ההורים לגננת הייתה אמורה להתקיים פגישה בנושא, במטרה לשים קץ לסכסוך, אלא שהראשונים לא הגיעו אליה. שעות לאחר מכן הוזעקו כוחות הכיבוי לגן.

מכונית הגננת עולה באש
מכונית הגננת עולה באש | צילום: חדשות 2

בתחילת השנה נופצה שמשת הרכב של הגננת

רחל אוחנה, מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון, סיפרה לחדשות 2 Online שהגננת עובדת כבר שמונה שנים בגן והיא מוערכת מאוד. "קבענו פגישה עם ההורים והם ביטלו, אין לי מושג למה, הם לא רצו שהגננת תמשיך", אמרה.

אוחנה ציינה כי לא מדובר באירוע האלים הראשון שקשור לגן וכי בתחילת השנה מישהו זרק אבן על הרכב של הגננת: "ניפצו את השמשה, אבל לא ציפינו שמשהו כזה יקרה, שריפת גן? בחיים לא חשבנו שזה יקרה".

ההרס הנרחב בגן הילדים
ההרס הנרחב בגן הילדים | צילום: חדשות 2

גורם במשרד החינוך סיפר על חילוקי הדעות בין הגננת להורים. "בתחילת השנה ניפצו לה את השמשה, אתמול שרפו לה גם את הגן וגם את הרכב, אנחנו לא יודעים בוודאות מי עשה את זה, אבל אי אפשר להתעלם מהסכסוך", אמר הגורם. "היא הייתה מאוד לחוצה, אמרו לה שלא לעזוב את הבית, זה כבר מאיים נורא".