כלי הנשק שנתפסו במבצע
כלי הנשק שנתפסו במבצע | צילום:

מבצע מיוחד בדרום: פחות משבוע לפני ליל הסדר הודיעה המשטרה על תפיסת מאות כלי נשק ואמצעי לחימה שהוחזקו ללא רישיון באזור הדרום, במסגרת מבצע מחוזי רחב היקף שזכה לשם "חוק וסדר". מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי, אמר בתום המבצע: "מנענו מנשקים לזלוג לארגוני הפשיעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"על רקע המאבק הממושך בפשיעה החמורה, החליט מפקד מחוז דרום לצאת למבצע מחוזי חסר תקדים בכל גזרת הדרום, בהשתתפות מאות שוטרים, לוחמי מג"ב, כלבנים ומתנדבים", נמסר מהמשטרה.

"מנענו זליגה לארגוני פשיעה" | צילום: דוברות משטרת ישראל

במהלך המבצע, שנמשך כשבועיים, נתפסו מאות אקדחים, עשרות רובים, רובי ציד, רובי אוויר ותחמושת. מהמשטרה נמסר כי למרבית מחזיקי הנשק אליהם הגיעו השוטרים לא היה צורך ועניין בהחזקת הנשקים. כל כלי הנשק שנתפסו הוצגו היום לראווה בחניון המשטרה בדרום.

"כמות אדירה של כלי נשק"

"מטרת המבצע היא למגר את התופעה המסוכנת של הימצאות כלי נשק רבים המוחזקים שלא כדין בידי אזרחים", אמר מפקד מחוז דרום, ניצב יורם הלוי. "מדובר בכמות אדירה של כלי נשק מסוגים שונים ואמצעי לחימה רבים שנתפסו ואשר יכולים היו להגיע לידי גורמים עבריינים ולשמש לפעילות פלילית ואף לפעולות טרור, תוך פגיעה בנפש".

מאות כלי נשק נתפסו
מאות כלי נשק נתפסו | צילום:

במהלך 2013 והרבעון הראשון של 2014 נגנבו עשרות כלי נשק במהלך התפרצויות לבתי מגורים בדרום, בהם 36 אקדחים וכן רובה צייד ותחמושת. "נתון זה ממחיש את החשיבות האדירה בקיום מבצע זה", אמרו במשטרה.

כלי הנשק מוצגים לראווה
כלי הנשק הוצגו לראווה | צילום: דוברות משטרת ישראל

עוד מדגישים במחוז הדרומי כי בטרם היציאה למבצע, התקבלו רשומות מדויקות של כל האזרחים המחזיקים נשק שלא כדין וכי בתום המבצע נאספו כל כלי הנשק שהוחזקו שלא כדין בכל מחוז הדרום.