"סיכול ממוחשב": באמצעות שוטרת שהתחזתה לקטינה בת 12, עצרו הלילה אנשי יחידת ההונאה של מחוז מרכז כ-30 פדופילים בחשד לעבירות של הפצה והחזקת חומר פדופילי, ניסיונות מפגש, מעשים מגונים וניסיונות בעילת קטינים וקטינות בהסכמה. המבצע זכה לשם "סיכול ממוחשב".

במהלך המבצע, בפיקודו של רב-פקד רן בטאט ופקד ארנון חגיגי, הופעלה שוטרת בת 20 מלוד, שהתחזתה לקטין וקטינה בת 12 ו-13, ששוחחה עם החשודים ברשת ובטלפון עד למפגש. תחילת הקשר נוצר כששוטרים מהיחידה יצרו קשר עם אנשים ברשתות החברתיות המוכרות. השוטרת הסמויה ניהלה שיחה במהלכה הם יזמו עמה פגישה. 3 מהחשודים נעצרו כבר במהלך השבוע וכ-30 נוספים נעצרו במהלך הבוקר.

במהלך החקירה, אחד מהעצורים הפך לעד והכניס את השוטרים לנבכי עולם הפדופיליה - ההתנהגות ברשת, הקודים והכינויים ברשת ומקומות המפגש.

השוטרת שהפלילה: "אמרו לי לא להתבייש"

נ' שוטרת במחוז מרכז מלוד, שהופעלה לצורך הפעילות סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על המפגשים וההתנהלות מול החשודים. "החשודים התעקשו להיפגש איתי, גם כאשר הדגשתי שאני בת 12", סיפרה נ' לחדשות 2 באינטרנט. "כשמגיעים לשלב של מפגש, הם התקשרו אלי, שוחחו איתי, שאלו שאלות והפעילו עלי לחץ להיפגש עמם".

אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
השוטרת נ', הלילה | צילום: חדשות 2

"הם אמרו לי לא להתבייש ושאלו אותי מה אני לובשת ואיך אני נראית וכן שאלות בעלות אופי מיני מובהק", הסבירה נ'. "בפעם הראשונה שקבעתי מפגש זה היה הכי מזעזע עבורי", היא ציינה. "אנשים ממש קפצו על ההזדמנות לפגוש ילדה בת 12". עוד ציינה כי החשודים הציעו לה כסף ומתנות תמורת מפגש מיני.

בין החשודים: עובדי מדינה, אקדמאי מצטיין ובעלי משפחות

"החשודים מגיעים מכל קשת הגילאים ומכל קשת העיסוקים", סיפר ניצב משנה מוטי אדרעי, קצין אגף חקירות ומודיעין במחוז מרכז. "יש בהם עובדי מדינה, אקדמאים, איש שירות בתי הסוהר, אגרונום, מרצה באוניברסיטה שסיים שני תארים בהצטיינות וחלקם אנשים בעלי משפחות עם ילדים".

"פתחנו בחקירה הזאת לא על בסיס מודיעין, לא על בסיס תלונות קיימות", סיפר ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז. "ברצוננו להגביר את המודעות ולהגן על הילדים של כולנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק