במשך זמן רב, התחזתה השוטרת נ' מלוד לקטינה בת 12 ו-13 ברשת האינטרנט ובשיחות טלפון וכך הביאה למעצר חסר תקדים של 30 פדופילים שפעלו בכל הארץ. בין העצורים, איש הייטק, רב סרן בצבא וסוהר בשירות בתי הסוהר. הלילה, היא סיפרה בריאיון לחדשות 2 באינטרנט על הרגעים הקשים והמתח בעת שיצרה עמם קשר.

"כשמגיעים לשלב של מפגש, הם מרימים לי טלפון, משוחחים, שואלים שאלות ומפעילים עלי לחץ להיפגש עמם", סיפרה נ' לחדשות 2 באינטרנט. "הם אמרו לי אל תתביישי כי הם לא מתביישים, שאלו אותי מה אני לובשת ואיך אני נראית ושאלו שאלות בעלות אופי מיני מובהק". בנוסף, הם גם הציעו לי כסף ומתנות תמורת מפגש מיני.

נ' היא שוטרת במחוז מרכז של המשטרה וגויסה לצורך תפיסת הפדופילים. "הפעם הראשונה שקבעתי מפגש, הייתה עבורי הכי מזעזעת", הדגישה. "כשנכנסתי לדמות והצגתי את עצמי כבת 12 אנשים קפצו וביקשו לראות אותי".

רק לאחר שהביאה למעצרם היא הבינה את היקף התופעה. "גיליתי שבנות רבות שגולשות באינטרנט לא תמיד מודעות לסכנות הגדולות - הן מעבירות שעות ברשת וההורים לא תמיד מודעים איפה הילדים מסתובבים". לפנות בוקר נערך לה טקס מיוחד בו מפקדיה הוקירו בפניה את הערכתם. בנוסף, היא קיבלה תעודה לאות תפקודה.

לאחר שנחשפה לסכנות מצד אותם חשודים, שניסו לשכנע אותה לקיים עמם יחסים מיניים למרות גילה הצעיר, המסר של של נ' מופנה בעיקר להורים. "ההורים הם אלה שצריכים לדאוג ולא להיות אדישים, כי הם חושבים שכשהילדים בבית הם לא בסכנה".

בין החשודים: עובדי מדינה, אקדמאי מצטיין ובעלי משפחות

אנשי יחידת ההונאה של מחוז מרכז כ-30 פדופילים בחשד לעבירות של הפצה והחזקת חומר פדופילי, ניסיונות מפגש, מעשים מגונים וניסיונות בעילת קטינים וקטינות בהסכמה. המבצע זכה לשם "סיכול ממוחשב".

במהלך המבצע, בפיקודו של רב-פקד רן בטאט ופקד ארנון חגיגי, הופעלה שוטרת בת 20 מלוד, שהתחזתה לקטין וקטינה בת 12 ו-13, ששוחחה עם החשודים ברשת ובטלפון עד למפגש. תחילת הקשר נוצר כששוטרים מהיחידה יצרו קשר עם אנשים ברשתות החברתיות המוכרות. השוטרת הסמויה ניהלה שיחה במהלכה הם יזמו עמה פגישה. 3 מהחשודים נעצרו כבר במהלך השבוע וכ-30 נוספים נעצרו במהלך הבוקר.

במהלך החקירה, אחד מהעצורים הפך לעד והכניס את השוטרים לנבכי עולם הפדופיליה - ההתנהגות ברשת, הקודים והכינויים ברשת ומקומות המפגש.

"החשודים מגיעים מכל קשת הגילאים ומכל קשת העיסוקים", סיפר ניצב משנה מוטי אדרעי, קצין אגף חקירות ומודיעין במחוז מרכז. "יש בהם עובדי מדינה, אקדמאים, איש שירות בתי הסוהר, אגרונום, מרצה באוניברסיטה שסיים שני תארים בהצטיינות וחלקם אנשים בעלי משפחות עם ילדים".

"פתחנו בחקירה הזאת לא על בסיס מודיעין, לא על בסיס תלונות קיימות", סיפר ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז. "ברצוננו להגביר את המודעות ולהגן על הילדים של כולנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק