קצת יותר משבוע אחרי מעצר בנם, עדן אוחיון, בחשד לרצח גדי ויכמן בבאר שבע, הוריו מספרים לראשונה על תחושותיהם. "הוא בכלל לא מפלצת, הוא ילד שנקלע גם לסיטואציה הזאת", אומרת אמו של החשוד המרכזי ברצח בראיון בלעדי לחדשות 2.

"אלו הם ימים קשים מאוד, לכל בני הבית", מספרת האם. "זה בית נורמטיבי, אנחנו לא מכירים את הפשע. ביום ראשון, אחרי שעדן נעצר, ידעתי שהוא החשוד ברצח. לפני זה לא ידעתי, הוא הלך לאכול ארוחת ערב אצל החברה שלו וחזר הביתה".

אוחיון בן ה-19 וחבריו ישבו בפארק השכונתי, והפריעו למנוחת השכנים. גדי ויכמן ירד אליהם, ביקש שקט על מנת שילדיו יוכלו לישון. מכאן - הגרסאות סותרות. "כמו שאני שמעתי, הוא (גדי) ירד ותקף אותו (עדן) ראשון והפיל אותו על הרצפה", אומרת האם. "שום ילד לא ירצה שישפילו אותו במצב הזה. אני מאמינה שזה יצא משליטה".

"המשטרה הייתה יכולה למנוע את המקרה"

ויש לה גם תלונות על רשויות החוק. "אם המשטרה הייתה מגיעה למקום ומפזרת את כל מה שהיה, אז זה ברור מאליו שאולי זה גם היה מציל חיים", היא טוענת. "אנחנו משתתפים בצער המשפחה, ומבינים את הכאב שלה. אבל אני כואבת, מאוד. זה בסך הכל ילד".

עדן אוחיון (צילום: חדשות 2)
עדן אוחיון בבית המשפט | צילום: חדשות 2

מאז הרצח ההורים מסתגרים בביתם, מנסים להתמודד עם המציאות החדשה, עם רגשות האשם. "עדן אומר שהוא עשה זאת מתוך הגנה עצמית", אומרת הערב עורכת דינו רותם טובול. "לא הייתה לו שום כוונה ושום רצון שהמנוח ייפגע".

חקירת המקרה הסתיימה, ומחר צפויה הפרקליטות להגיש הצהרת תובע, לפיה בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד אוחיון. בשלב זה עדיין מתלבטים אם להאשימו ברצח או בהריגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק