ניסו לנקום את מותו? לאלא (צילום: דף הפייסבוק חדשות יפו, ניסים אבוחצירא כבאות מחוז ד)
נעצר חשוד בחיסול | צילום: דף הפייסבוק חדשות יפו, ניסים אבוחצירא כבאות מחוז ד

שעות ספורות אחרי הירי שגבה היום (שבת) את חייו של תאהר לאלא (27) סמוך למתחם התחנה בתל אביב - עיכבה המשטרה ארבעה בני אדם, כולם תושבי יפו, בחשד למעורבות במעשה. סנגורו של אחד מהם, עו"ד איתן און, מסר בשמו: "מרשי נשאל אודות אירוע הירי וטען שאין לו קשר למקרה. הוא אף סיפק אליבי בנוגע למקום הימצאו בעת המקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה בודקים האם יש קשר למקרי רצח אחרים שבוצעו ביפו בתקופה האחרונה, ביניהם מקרי הרצח של איאד יתים, שנורה למוות בפתח ביתו בחודש דצמבר 2012 ובן דודו מוספטא יתים, שמת גם הוא מירי שנפתח לעברו ברחוב הבעש"ט בעיר בחודש ינואר 2013.

היום, סמוך לשעה 13:00, ירו למוות שני מתנקשים רעולי פנים בלאלא, צעיר המוכר למשטרה, ברחוב קויפמן שבעיר, סמוך למתחם התחנה. למקום הוזעקו ניידות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום שביצעו סריקות במקום ומצאו את האיש שנורה מספר יריות בפלג גופו העליון. הפרמדיקים ניסו לבצע בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום.

זירת האירוע (צילום: דוברות משטרת תל אביב)
זירת האירוע | צילום: דוברות משטרת תל אביב

מבדיקה ראשונית עולה כי היורים המתינו לגבר בצד השני של הכביש. לאחר שזיהו אותו, הם ניגשו אליו, ירו בו ונמלטו ברכבם שהמתין להם בסמוך. ייתכן שחיסול זה בא בהמשך לסכסוך משפחות עבריינים ביפו. מסוק הוזנק לאוויר בכדי לחפש אחר היורים שנמלטו. כעבור שעה קלה, אותר ככל הנראה רכבם של החשודים בדרך בן צבי בתל אביב, אך החשודים נטשו אותו.

זירת חיסול, ארכיון (צילום: דוברות משטרת תל אביב)
חקירת האירוע הועברה לימ"ר ת"א | צילום: דוברות משטרת תל אביב
אין תמונה
עו"ד איתן און

קרוב משפחתו של ההרוג הגיע לזירת האירוע וזיהה את רכבו של ההרוג. הוא ביקש להגיע אליו, אך חוקרי המשטרה עצרו בעדו. בהמשך, החלו עימותים בין בני משפחתו של ההרוג לבין השוטרים בזירת האירוע. מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הורה בתום הערכת מצב על כך ש"שוטרי המחוז יעברו לעבוד בפעילות מבצעית מוגברת הכוללת צמצום חופשות וריכוז כוחות משימה לפעילות ממוקדת נגד מחוללי הפשיעה החמורה בתחום המחוז".

עוד אמר כי "אירוע הרצח בשעות הצהריים הינו חלק מסכסוך מתמשך בין עבריינים ביפו". חקירת הרצח הוטלה על ימ"ר תל אביב.