בני משפחותיהם של מאושפזים בבית החולים "אלישע" בחיפה לא האמינו למשמע אוזניהם. "במה מתבטא חוסר התמיכה שלנו?", שאלה אחת האימהות את מנהל בית החולים בפגישה שנערכה שם היום (ב'). "אתם ביקשתם מצלמות והשגחה - ומצד שני יש תלונות ומשטרה מכל הכיוונים. האחים לא יכולים להמשיך (לעבוד) במצב הזה", הסביר המנהל. "למה הם לא יכולים להמשיך? כי האמת יצאה לאור וקשה להם עם האמת המרה?", הטיחה האם במנהל בית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת ההתעללות בבית החולים המשיכה גם היום להסתעף ולהסתבך עם מעצרם של חמישה מטפלים בחשד להתעללות קשה בצעירה חסרת ישע שאושפזה במחלקה וחקירתו של מנהל המחלקה.

כדי לנסות להרגיע את הרוחות התקיים המפגש הטעון בין הורי המטופלים להנהלת בית החולים, אך הוא הסתיים בטונים צורמים במיוחד. מנהל בית החולים אמר להורים כי בבית החולים קיימת בעיה אקוטית של מחסור בעובדים: "אין לנו מספיק חברי צוות שיטפלו בחולים", הסביר. "האחים לא מצליחים לעמוד בעומס העבודה ואנחנו לא מצליחים לגייס נוספים".

לבני המשפחות היו תשובות. "יש מספיק חברות כוח אדם שיש בהן אנשים שמשוועים לעבודה", השיבה בזעם אמו של אחד המטופלים. "אפשר לפנות לחברת כוח אדם. היה צריך לעשות את זה כבר מתחילת האירועים". אם אחרת אמרה כי "התסכול הוא נוראי. אנחנו שרויים במצב קשה מאוד".

מתוך סרטון ההתעללות, ארכיון (צילום: חדשות 2)
האחים שבתו, החולים נותרו ללא מקלחת | צילום: חדשות 2

ההורים שהגיעו למחלקה הבחינו שהאחים המטפלים החלו בסוג של "שביתה איטלקית". כך עולה משיחה שתועדה בין אם של מאושפזת למטפל במחלקה:

האם: "למה לא הורדתם את המטופלים מהמיטה?"
מטפל: "לא עובדים עכשיו."
האם: "למה?"
מטפל: "רק במקרה חירום."
האם: "למה לא לקלח אותם?"
מטפל : "לא מסוגלים."
האם: "מאיזו בחינה לא מסוגלים?"
מטפל: "אנחנו בחרדה, לא יכולים."
האם: "בחרדה, אז תלכו לטיפול. הילדים שלנו לא התקלחו, לא טופלו."

ריקי, שבנה מטופל במחלקה לפגועי ראש, העידה על המצב הקשה בו נתקלה הבוקר, כשהגיעה לבית החולים: "אני והורים נוספים הגענו - והחולים היו כולם במיטות ללא מקלחות, ללא טיפול. אנחנו מזועזעים".

הבוקר הוארך מעצרו של מטפל ותיק שנעצר אתמול. השוטרים הגיעו גם היום לבית החולים כדי לגבות עדויות מהצוות הרפואי, ועצרו גם את מנהל המחלקה לפגועי ראש - זמן קצר לאחר המפגש עם הורי המטופלים. והסוף עוד נראה רחוק - ככל הנראה צפויים מעצרים נוספים בפרשה.