אלכסנדר גלוחוי, הבן שחשוד ברצח אביו אתמול בשכונת כפר שלם בתל אביב, הובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בעיר.

גלוחוי, בן 41, ישב בפינת רחבת המעצרים של בית המשפט, כיסה את פניו בחולצתו ומלבד מספר מלמולים לא הסכים לדבר עם התקשורת.

במהלך הדיון עלה כי בחקירתו הודה גלוחוי הבן ברצח אביו, והסביר את הרצח לשוטרים בכך ש"נכנס לו משהו לראש". עוד עלה בדיון כי אלכסנדר, הלוקה בסכיזופרניה ואושפז מספר פעמים בעברו, כמעט ולא שיתף פעולה עם החוקרים, אך ביקש מהם לדבר עם הרופא שלו בבית החולים תל השומר.

נציגת המשטרה אמרה בדיון כי במהלך חקירותיו עבר גלוחוי בדיקה פסיכיאטרית ראשונית, ממנה עלה כי הוא אכן לוקה בסכיזופרניה ואף התאשפז בעברו. נציגי המשטרה סיפרו בדיון כי לאחר בדיקת הגופה התגלה כי גלוחוי דקר את אביו מספר פעמים, באזור הגב והחזה.

בתום הדיון החליט השופט להשאיר את גלוחוי במעצר ל-8 ימים נוספים והורה על מתן חוות דעת פסיכיאטרית נוספת. 

האם ניסתה להתערב - ונפצעה גם כן

אתמול בשעה 09:00 התקבל דיווח במוקד המשטרה על דקירה שאירעה בבית ברחוב מח"ל 43 בשכונת כפר שלם בתל אביב. השוטרים שהגיעו למקום מצאו גופת גבר, מוטלת ללא רוח חיים, כשעליה  סימני דקירה. הנרצח הוא זכר גלוחוי, כאמור אדם מבוגר בן 68. בנו של הנרצח הלוקה בנפשו אותר בדירה, הודה במעשה במקום ונעצר לחקירה.

זירת רצח. ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח, אתמול בתל אביב | צילום: חדשות 2

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המשפחה, בת שלוש נפשות, עולים ותיקים מרוסיה, ישבה לאכול את ארוחת הבוקר השגרתית. אולם, עד מהרה התפתחה הארוחה לטרגדיה אמיתית, כשהבן, המוכר כבעל בעיות נפשיות ואשר נוטל כדורים באופן קבוע, התנפל על אביו זכר, והחל לדקור אותו.

ההתגוששות נמשכה זמן קצר, כשהאם מרגריטה מנסה אף היא להתערב ולמנוע מהבן לרצוח את האב. לבסוף, ניסיונותיה עלו בתוהו והבן דקר את האב מספר פעמים וגרם למותו. מרגריטה עצמה נחבלה גם כן באירוע ונזקקה לטיפול רפואי.

השכנים תיארו אמש משפחה עדינה ושקטה, שלא משכה תשומת לב: "הם היו שקטים, לא הפריעו לאף אחד", אמר אחד השכנים לחדשות 2 באינטרנט. "הבן תמיד נראה לנו לא נורמלי, אבל כל המשפחה תמיד הייתה שקטה".