ארביב ופינטו. ארכיון (צילום: עזרי עמרם חדשות 2, AP)
ארביב ופינטו. המסמכים נחשפים | צילום: עזרי עמרם חדשות 2, AP

בית משפט השלום בירושלים הסיר היום (א') את צו איסור הפרסום על חלקים מחקירת המחלקה לחקירות שוטרים בעניינו של ניצב מנשה ארביב. הפרטים חושפים שורה של טובות הנאה שקיבל, לכאורה ניצב ארביב מהרב יאשיהו פינטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמסמכים, שנאספו ע"י המחלקה לחקירות שוטרים עולה חשד, כי הניצב לשעבר קיבל מהרב סיוע בדיור במנהטן, ותשלום לעורכת הדין שטיפלה בהסדרת הוויזה לבנו של ארביב בארה"ב.

עוד נחשף, מתוך תצהיר של עוזרו של פינטו, איש העסקים בן ציון סוקי, כי מפקדת יחידת להב 433 לשעבר דרש וקיבל סוויטה במלון דירות דירות במנהטן - הנמצא בבעלותו של סוקי. כמו כן, לפי החשד, נהג בנו של ארביב לקבל תמיכה חודשית מהרב בסך 2,000 דולר, במשך תקופה ארוכה.

בשבוע שעבר, לאחר סדרת התייעצויות הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כי החליט לאמץ את המלצת הפרקליטות ולהגיש כתב אישום נגד הרב יאשיהו פינט בחשד שנתן שוחד לקצין המשטרה תת-ניצב אפרים ברכה, שכיהן באותה עת בתפקיד ראש חטיבת החקירות של המשטרה. השוחד שהוצע היה לכאורה בסך של 200 אלף דולר.

באשר לעניינו של תת ניצב מנשה ארביב, שהודיע בינתיים על פרישתו מהמשטרה, הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי החלטות תתקבלנה בהמשך.

ארביב הורשע בהסדר טיעון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90)
פרש מהמשטרה. ארביב, ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ארביב: "מגלגלים אותי בזפת ובנוצות"

מפקד יחידת להב 433 הודיע בשבוע שעבר על פרישתו משורות המשטרה, בעקבות המגעים שהתנהלו בין פרקליטי הרב פינטו לנציגי הפרקליטות, במסגרתם טען פינטו כי ארביב קיבל ממנו טובות הנאה.

"החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", הסביר ארביב מול המצלמות. "אינני יכול עוד להשלים עם התנהלותה של המערכת המשפטית, שהייתי חלק בלתי נפרד ממנה לאורך השנים, מערכת שמגלגלת אותי ואת משפחתי בזפת ובנוצות".

ארביב המשיך ותקף את פינטו ואנשיו. "מתברר שאדם החשוד בפשעים חמורים, המעורב בפרשייה זו, שכתב אישום חמור תלוי ועומד נגדו, פנה באמצעות עורכי דינו ליועץ המשפטי לממשלה והמציא מידע כוזב על מנת לחמוק מהעמדתו לדין".