טרור פלילי בלב הערים
חיסול בתל אביב. ארכיון | צילום: ניסים אבוחצירא כבאות מחוז דן

המשטרה מעלה הילוך במלחמה בפשיעה? בעקבות גל החיסולים הפליליים בעת האחרונה, זימן בסוף השבוע השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' דיון מיוחד בהשתתפות בכירי המשטרה. השר אמר לבכירים כי הוא מגבה את המשטרה, אך הבהיר כי יש להפסיק את רצף החיסולים ולפעול להחזרת הביטחון האישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון התקבלו מספר החלטות עקרוניות במטרה להילחם בגל הפשיעה ברחובות. בין היתר נקבע כי על המשטרה להגביר עד כמה שניתן את החיכוך עם העבריינים. בין השאר הוצע כי שוטרי התנועה "יעסיקו" את העבריינים כמה שיותר. עוד דובר על הגברת את הפעילות היזומה נגד עבריינים ברחבי הארץ.

השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו | צילום: פייסבוק משטרת ישראל

עוד נקבע כי המשטרה תפעל בפרקליטות וביחידת התביעות בניסיון לזרז ככל האפשר את ההליכים המשפטיים נגד העבריינים. הכוונה בעיקר היא להביא לכך שכתבי אישום נגד עבריינים יוגשו מהר ככל שאפשר.

זירת חיסול באשקלון
זירת חיסול באשקלון | צילום: ניב אשל

במשטרת ישראל מקווים גם לסיוע טכנולוגי שיקל עליהם את המאבק בארגוני הפשיעה. בהתבסס על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שקרא למשטרה לפעול נגד ארגוני הפשיעה "באמצעים קיימים ובאמצעים חדשים", מקווים במשטרה כי יזכו לאמצעים זהים לאלו שבידי שב"כ בתחום האזנות ומעקבים. ציוד מסוג זה יהווה שיפור של ממש ביכולת המשטרה להיאבק בפשיעה.

"משפחות הפשע צריכות להיות מודאגות"

ראש הממשלה נתניהו הכריז על יד נוקשה בטיפול בפשע ברחובות. "אנחנו נחושים לעקור את התופעה החמורה הזאת", הכריז בישיבת הממשלה. "החברים במשפחות הפשע צריכים להיות מודאגים - אותם צריך להכניס לכלא ובהקדם".

ראש הממשלה נתניהו | צילום: רויטרס

"אנחנו עדים לאחרונה למעשים חמורים ביותר של ארגוני הפשע המאורגן, ואנחנו נותנים את מלוא הגיבוי למשטרת ישראל לפעול באמצעים קיימים ובאמצעים חדשים נגד ארגוני הפשע", הוסיף ראש הממשלה, כשהוא מדגיש את הכוונה להגביר את מאמצי המשטרה בנושא. "לא אזרחי ישראל צריכים להיות מודאגים להסתובב חופשי ברחוב".

בינתיים, נמשכת החקירה בניסיון להבין את הנסיבות שהובילו לחיסול ביום שבת בלב תל אביב. העצור המרכזי הוא עבריין מוכר, תושב יפו, המקושר לחמולת חאלד ובמשטרה בודקים האם היה לו קשר לאירוע.

זירת חיסול, ארכיון
זירת החיסול בתל אביב | צילום: דוברות משטרת תל אביב

בין משפחת חאמד למשפחת עייאש ביפו מתנהל סכסוך ארוך שנים, והנרצח אתמול נחשב ליד ימינו וראש הזרוע הביצועית של אבו-עייאש. בשלב זה של החקירה, המשטרה מתמקדת באיסוף ראיות על מנת להשאיר את החשודים במעצר ולגבש כתב אישום עתידי.