כתב אישום נוסף נגד אולמרט? בימים אלה נמצאת החקירה בחשד לשיבוש הליכי משפט לקראת סיום. במשטרה מתגבשת תשתית ראייתית שמבססת את החשדות נגד ראש הממשלה לשעבר אולמרט ופרקליטו לשעבר, נבות תל צור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעולות החקירה הראשיות בפרשה זו הסתיימו, ובימים אלו מתבצעות השלמות ונגבות עדויות נוספות. בשבועות האחרונים נחקרו מספר פעמים ראש הממשלה לשעבר ופרקליטו לשעבר בחשד לשיבוש הליכי משפט.

במשטרה סבורים שיש בסיס להגיש כתבי אישום נגד אולמרט ונגד תל צור בחשדות של שיבוש הליכי משפט והדחת עד. לא ברור בשלב זה האם הפרקליטות תנסח כתבי אישום חדשים על סמך המידע, או שהחקירה תשמש לצורך הערעור בפרשות "ראשונטורס" וטלנסקי. הפרקליטות, שתקבל את המלצות המשטרה, תצטרך להכריע כיצד להשתמש בראיות.  

יועץ התקשורת של אולמרט מסר בתגובה: "אין זה מפתיע שהדלפה מסוג זה משתחררת לחלל האוויר ימים בודדים בלבד לפני הדיון המיוחד על הטיעונים לעונש בפרשת הולילנד".

נבות תל-צור, ארכיון
עו"ד נבות תל-צור | צילום: חדשות 2

פרשת הולילנד: תקציר הכרעת הדין

בחודש שעבר, שנתיים ושלושה חודשים לאחר תחילת משפט הולילנד, החליט השופט דוד רוזן שלא לעכב את הכרעת הדין והרשיע את את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - שלדבריו שיקר והונה את בית המשפט במהלך עדותו.

"עד המדינה קנה את שירותיו של אולמרט", ציין השופט רוזן והוסיף שאולמרט היה בבחינת "מי שלא יודע ולא שומע". הוא קבע כי הטיעונים לעונש יימסרו ב-28 באפריל, ועיכב עד אז את יציאתם מהארץ של המורשעים. השופט רוזן דחה מכל וכל את עדותו של ראש הממשלה לשעבר ואף טען כי אולמרט שיקר על דוכן העדים. לדבריו, אולמרט טען כי עד המדינה שמואל דכנר היה "מאכער" ואף תיאר אותו כ"יהודי עם מקל" וכ"קמצן", תיאורים שאינם משקפים את המציאות.

"נאשם 8 (אולמרט) ניחן בראייה חדה ומפוכחת מאין כמותה, הוא ביקש לבטל ולהנמיך את עד המדינה, גם במחיר של אמירת שקר בבית המשפט", קבע השופט. לאורך דקות ארוכות, תיאר השופט רוזן את קו ההגנה של אולמרט כנלעג ותקף את התנהלות עורכי דינו. ראש הממשלה לשעבר נותר בפנים חתומות לאורך הקראת הדברים הקשים, שיגר מסרונים למקורביו ונמנע מכל מגע עם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן, שרק לאחרונה הסכימה להעיד נגדו.