זירת הירי, בני ברק (צילום: איחוד הצלה, בני ברק)
זירת הירי בבני ברק | צילום: איחוד הצלה, בני ברק
הטרור הפלילי ממשיך להשתולל ברחובות: צעיר בן 24 נורה הערב (א') על ידי אלמונים ברחוב השומר בעיר ונפצע אנושות. הוא פונה על ידי פרמדיקים של מגן דוד אדום לבית החולים תל השומר והמשטרה פתחה במצוד אחר היורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי שני גברים פתחו באש לעבר פלג גופו העליון של הצעיר, המוכר למשטרה, מרכב חולף ולאחר מכן נמלטו מהמקום. המשטרה פתחה בחקירה ובין היתר נבדק חשד כי הרקע לאירוע הוא סכסוך בין עבריינים.

זירת חיסול בבני ברק (צילום: חדשות 2)
צעיר נורה בבני ברק | צילום: חדשות 2

"קיבלנו קריאה על גבר שנורה סמוך לצומת קוקה קולה", סיפר חובש מד"א מאיר זרגריאן, שהעניק טיפול רפואי לפצוע. "כשהגעתי למקום ראיתי צעיר בשנות העשרים כשהוא מחוסר הכרה וירוי בפלג גופו העליון. התחלנו מיד להעניק לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו תוך כדי טיפול לחדר הטראומה כשהוא מונשם".

הפיצוץ ברכב ברחובות (צילום: חדשות 2)
הפיצוץ ברכב ברחובות | צילום: חדשות 2

בשבוע שעבר מטען חבלה שהתפוצץ במכונית פרטית ברחובות גרם לפציעתם הקשה של אב ובנו, בכניסה לשכונת כפר גבירול. על פי הערכת המשטרה, הרקע לאירוע הוא סכסוך בין משפחות פשע הפועלות בעיר.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצועים טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינו אותם לבית החולים קפלן בעיר. גורם בכיר במשטרת מחוז מרכז אמר לחדשות 2 Online כי האב והבן היו מזה זמן רב בסכסוך עם גורמים עבריינים ועם ארגוני פשיעה באזור. "מישהו ככל הנראה ידע את מסלול הנסיעה שלהם וניצל את השיטה הקלאסית של ארגוני הפשע - הטמנת מטען חבלה", ציין.

המפכ"ל: "לא נעבור על החיסולים לסדר היום"

בחודשים האחרונים הפכה הלחימה במשפחות ובארגוני הפשע ליעד מרכזי של המשטרה, לאחר שורה של ניסיונות חיסול במקומות ציבוריים, שסיכנו פעם אחר פעם עוברי אורח חפים מפשע.

לאחרונה התייחס לנושא גם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, שבישיבה מיוחדת בנושא הפשיעה המאורגנת אמר כי "החיסולים וניסיונות החיסול האחרונים בין ארגוני הפשיעה הם אירועים חמורים בכל קנה מידה, ומשטרת ישראל לא תעבור על כך לסדר היום. נמשיך במלחמה הבלתי מתפשרת בארגונים אלה".