חשד לניסיון חיסול: אב ובנו נפצעו קשה בפיצוץ מטען חבלה שהוטמן במכונית פרטית שבה נסעו בכניסה לשכונת כפר גבירול ברחובות. על פי הערכת המשטרה מדובר באירוע על רקע סכסוך בין משפחות פשע הפועלות בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצועים טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינו אותם לבית החולים קפלן בעיר. כוחות משטרה גדולים סרקו את האזור וניסו לבדוק אם קיים קשר לחיסול קודם שאירע בעיר לפני כחצי שנה, אז חוסל מטווח קצר אדם המוכר למשטרה.

גורם בכיר במשטרת מחוז מרכז אישר לחדשות 2 Online כי הפצועים הם אב ובנו שנמצאים מזה זמן רב בסכסוך עם גורמים עבריינים ועם ארגוני פשיעה באזור. "מישהו ככל הנראה ידע את מסלול הנסיעה שלהם וניצל את השיטה הקלאסית של ארגוני הפשע - הטמנת מטען חבלה", אמר.

הרכב אחרי הפיצוץ, הבוקר (צילום: איחוד הצלה)
הרכב אחרי הפיצוץ, הבוקר | צילום: איחוד הצלה

תנ"צ יהודה בן עטר, מפקד מרחב שפלה במשטרה אמר לאחר הפיצוץ כי ייתכן ובכלי הרכב היו בני אדם נוספים, מלבד האב ובנו שפונו לבית החולים. "אנחנו מניחים שהיו אנשים נוספים בכלי הרכב", אמר בן עטר. "עוד מוקדם לדבר על חשודים, אנחנו מכירים את הפצועים ובשלב הזה אני לא רוצה להרחיב על החקירה".

ליאור אלטמן, סגן מנהל מרחב איילון במד"א סיפר כי אמבולנסים הגיעו לזירה דקות ספורות לאחר הפיצוץ, וכי הפרמדיקים חתרו למגע עם הפצועים, גבר בשנות ה-50 לחייו ובנו, בשנות ה-20 לחייו. "בשלב הראשון החובשים העניקו להם טיפול ראשוני, ייצבו את מצבם ופינו אותם לבית החולים קפלן", סיפר אלטמן. "הפגיעות של השניים היו בעיקר בפלג הגוף העליון, כאשר ניתן להבחין בכוויות ובפגיעות הדף, כשהגענו לזירה הם היו בהכרה וניתן היה לדבר איתם".

שתי משפחות בעיר מהוות יעד מרכזי של המשטרה

ברחובות פועלות שתי משפחות פשע שמהוות יעדים מרכזיים של ימ"ר מרכז ומסוכסכות ביניהן. בחודשים האחרונים הפכה הלחימה במשפחות ובארגוני הפשע ליעד מרכזי של המשטרה, לאחר שורה של ניסיונות חיסול במקומות ציבוריים, שסיכנו פעם אחר פעם עוברי אורח חפים מפשע.

לאחרונה התייחס לנושא גם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, שבישיבה מיוחדת בנושא הפשיעה המאורגנת אמר כי "החיסולים וניסיונות החיסול האחרונים בין ארגוני הפשיעה הם אירועים חמורים בכל קנה מידה, ומשטרת ישראל לא תעבור על כך לסדר היום. נמשיך במלחמה הבלתי מתפשרת בארגונים אלה".

אחד החלונות שעף מהמכונית (צילום: איחוד הצלה)
אחד החלונות שעף מהמכונית | צילום: איחוד הצלה

בין האירועים המרכזיים בחודשים האחרונים שאליהם נדרשה המשטרה, ניסיון החיסול של פרקליט צמרת בלב תל אביב, חיסולו של חבר בארגון הפשע של שלום דומרני בסמו לבית ספר באשקלון, וניסיון חיסול נוסף בעיר שממנו נפצע אדם באורח אנוש.