בדרך לכתב אישום: פרקליטות מחוז המרכז הגישה לבית משפט השלום בפתח תקווה הצהרת תובע כנגד טל מור, שדרס למוות שניאור חשין ז"ל לפני יותר משבועיים. לטענת המשטרה והפרקליטות, וכפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, מור חשוד שנהג תחת השפעת סמים ואלכוהול בשעה שפגע בחשין. זאת, על פי בדיקת הדם שנערכה לו מיד לאחר שהסגיר את עצמו, שעות לאחר התאונה.

למרות שבחר להסגיר עצמו למשטרה לאחר הודעה שנתן לכלי התקשורת, מור טוען באמצעות עורכת דינו תמי אולמן, כי התקשורת רודפת אותו באופן שאינו תואם את הסיקור של נאשמים אחרים. ""טל זועק שהוא מקווה שלא תהיה איפה ואיפה", אמרה עו"ד אולמן בשיחה עם ערוץ החדשות. "הוא מרגיש שנעשה לו עוול תקשורתי שכולל דיווחים יום יומיים על הבדיקות ועל הליך החקירה".

לדבריה, מוקדם יותר ציין מור כי הוא "לא רוצה שינהגו בי כאדם שונה מאנשים אחרים שעשו עבירות דומות, רק בגלל שהקורבן היה מוכר לתקשורת". על פי הצהרת התובע שהוצגה הבוקר בבית המשפט, מור יואשם בהריגה, הפקרה ונהיגה בשכרות ותחת השפעת סמים, עבירות שהעונש המקסימלי המצטבר בגינן הוא לא פחות מ-20 שנות מאסר.

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום את מעצרו של מור ב-4 ימים נוספים. המשמעות: כתב האישום נגדו צפוי להיות מוגש לבית המשפט כבר ביום רביעי הקרוב. "כשכתב האישום יוגש נוכל להתייחס לאישומים שמופיעים בו", ציינה עורכת הדין אולמן שהדגישה כי כרגע אין שום נתון אובייקטיבי לכך שהוא נהג בשכרות. "מבחינת התביעה, אם מגיע מברק מהמטה הארצי זה מספק אותם כראיה לכאורה, אך עדיין לא התקבלה חוות דעת של מומחה בנושא".

הבדיקות הוכיחו: טל מור צרך סמים

וודקה, ערק, קוקטייל אלכוהולי, בירה ובירה מהחבית - זו רשימת המשקאות שצרך לכאורה הצעיר מכפר ברוך לפני שעלה על ההגה. "באותו ערב טל הגיע מוקדם לבר, ואמר לי שהוא רוצה שנבלה ביחד. הוא חיכה עד שסיימתי לעבוד ובינתיים שתה", סיפרה ר' שבילתה עימו לחוקרי המשטרה.

"כשסיימתי את המשמרת הוא המשיך איתי ל'סקס בר' ותוך כדי נסיעה עישנו ג'וינט. כשהגענו למועדון הוא הזמין עוד משקאות אלכוהולים וגם שם המשכנו לעשן", הוסיפה ידידתו של מור.

סתירות בחדר החקירה

תאונת פגע וברח, ארכיון (צילום: חדשות 2)
רכבו של טל מור, לאחר התאונה | צילום: חדשות 2

המשטרה מסרה בעבר כי ישנן כמה סתירות בחקירתו הממושכת של מור. אחד הדברים שמנסים לברר, זה מה עשה מור בכביש 444 לכיוון דרום, אם אמר שנסע בחזרה לביתו שבצפון. עוד אומרים במשטרה כי מור מנסה לשבש את החקירה. לדברי החוקרים, קיים חשש כי מור המתין 13 שעות בכוונה אחרי התאונה, לפני שהסגיר עצמו כדי לפגום בבדיקה לגילוי אלכוהול וסמים בדמו.

לטענתו הוא ניגש לרכב אך לא מצא כתמי דם. רק אחר הצהריים הוא החליט להתייצב בתחנת המשטרה ולהעיד בפני החוקרים. כעת הוא בעיקר חושש מהמפגש עם בני משפחתו של שניאור בן ה-43, שהשאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. "אני כל כך מצטער, כואב לי", הוא מייבב. "אני מפחד להסתכל להם בעיניים".

דריסת שניאור חשין - סיקור מיוחד:

המשטרה: טל מור מסר עדויות סותרות

הבדיקות הוכיחו: טל מור צרך סמים

טל מור: הלוואי שהייתי יכול להיות במקום המנוח

צפו: טל מור מדבר לראשונה לאחר התאונה