גואל רצון
גואל רצון. שירותי הרווחה ילוו את נשותיו | צילום: דניאל גייגו

צוות חסר תקדים בגודלו של לא פחות מ-150 מעובדי הרווחה של עיריית תל אביב סייעו השבוע למשטרה בליווי מעצרו של גואל רצון. הסיבה: 17 נשותיו של רצון והילדים הרבים שזקוקים לשיקום מיידי ולליווי אינטנסיבי בעקבות מעצרו של אב המשפחה אותו הן נהגו לכנות "הכהן הגדול".

גורמים ברווחה מספרים כי נשותיו של רצון הן ללא ספק פרויקט יוצא דופן ומורכב, מאחר ואינן מורשות לחזור לבתים בהן גידלו את ילדיהן יחד עם רצון. משרד הרווחה העמיד מעונים, מוסדות והוסטלים למענן, בהם יוכלו להתחיל לשקם את חייהן. "יש לנשים ולילדים סיכוי גדול להשתקם ולבנות את חייהם מחדש", הסביר גורם ברווחה. "לכן שיתפנו פעולה באופן מושלם עם השוטרים והמעצר עבר בשלום".

אחת השאלות המרכזיות שעלתה עם מעצרו של רצון היתה היכן היו הרשויות עד עכשיו. אורח החיים של רצון ובני משפחתו היו ידועים לכל. לדברי גורמים ברווחה, בחמש השנים האחרונות ילדיו של רצון, הקרואים כולם בגרסאות שונות של שמו, הגיעו באופן סדיר לבתי הספר בתל-אביב בו בהם למדו, כשהם נקיים, מסודרים ולאחר שהכינו את העבודות ושיעורי הבית, ולכן לא קיים היה חשש ממשי לשלומם.

צוות משרד הרווחה הוא זה שהעביר את התלונה הראשונית למשטרה ביוני 2009,בעקבות תלונת אחד משכני המשפחה. "זו מערכת משפחתית קשה ומשונה, לא נורמטיבית", אמר גורם ברווחה. "מעתה תטופל המשפחה באופן אינטנסיבי לטווח ארוך כדי לשקמה".

רוצים לקבל עדכונים בכל פעם שפרשה מותרת לפרסום? לחצו כאן

הנשים מצויות במצב של אבל

לאורך הלילה הבואו נשותיו של רצון לבתיהן בשכונת התקווה בעיר כשהן מלוות על ידי גורמי הרווחה ושוטרים. הנשים נכנסו לבתים ואספו מהם את ציודן האישי. במקביל הכינו גורמי הרווחה מעונות לנשים מוכות שיקלטו אותן ואת ילדיהן. הפרופסור הידוע לטיפול במצבי טראומה מולי להד צפוי לטפל בהן, מאחר והוא מתמחה היא בטראומה שלאחר ששבי.

גורמים שטיפלו בנשים סיפרו כי הנשים שרויות במצב של אבל וכי הן מרגישות לבד. "דרושה יתר רגישות לטיפול במצבן מאחר וקיימת אפשרות שכמה מהן, ללא רצון, עלולות לקחת את חייהן בידן", נמסר.

עוד בנושא:

גואל רצון נעצר בחשד לעבירות מין

השכנים: רצון היפנט את נשותיו