טכנאי הגז החשוד, בדיון בביהמ
הטכנאי החשוד | צילום: חדשות 2

טכנאי הגז החשוד ברשלנות שככל הנראה הובילה לפיצוץ הגז בירושלים שבו נהרגו שלושת בני משפחת טופאן, יחזור לעבודתו בסופרגז ביום שלישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרקליטו של הטכנאי עודכן על ההחלטה להשיבו לעבודה על ידי מנכ"ל סופרגז כבר ביום חמישי האחרון, לאחר שחרורו של הטכנאי למעצר בית ולאחר ששיחזר ביום רביעי את הפעולות שביצע בעקבות תלונות הדיירים על דליפת גז.

"טענתנו שמרשי פעל כשורה וללא כל דופי מהיום הראשון הולכת ומסתברת כנכונה", אמר עו"ד יהודה שושן, שמייצג את הטכנאי בעקבות ההחלטה. 

מחברת "סופרגז" נמסר בתגובה: "הנהלת סופרגז תאפשר לטכנאי לשוב לעבודתו כאשר יחפוץ בכך, ובהתאם להנחיות בית המשפט בנושא".

הבניין שנפגע בי-ם
הבניין שנפגע בי-ם | צילום:

"היו צריכים לחכות עם ההודעה הזו"

זיוה טופאן, גיסתו של אברהם ז"ל, הגיבה על ההחלטה בשיחה עם חדשות 2 Online. "היו צריכים לחכות עם זה עוד קצת", אמרה. "לכבד אותנו כשאנו קמים מהשבעה". עם זאת, היא גילתה הבנה גם למצבו. "אנחנו לא שופטים אותו", הסבירה. "אנחנו מבינים את הקשיים שלו, אני מאמינה שהחיים שלו נהרסו. אני לא מאשימה אותו, אני יודע מה הקושי שהוא עבר. החיים שלו לא קלים ולא פשוטים לאור מה שקרה".

לטענתה, בניגוד אליה, חלק מבני משפחתה מתקשים לסלוח לטכנאי הגז. היא ציינה כי הטכנאי ביקש לבוא לנחם את המשפחה, אבל חלק מבני המשפחה סירבו לכך.

עם שחרורו של הטכנאי ממעצר בשבוע שעבר, הוא שב וחזר על גרסתו, לפיה פעל על פי התקנות. "אני מרגיש בסדר גמור, המצפון שלי נקי - פעלתי לפי הנהלים", אמר. "אני משתתף בצער המשפחות. הלוואי והייתי מקבל את הקריאה לדירה שבה הייתה הדליפה. יכולתי גם אני להיפגע בעצמי, אבל הגעתי לדירה אחרת ועשיתי את הבדיקה כהלכה".

ההרוגים, אברהם, גילה ויוסף חיים טופאן
ההרוגים, אברהם, גילה ויוסף חיים טופאן | צילום: אלבום משפחתי

בהכנת הכתבה השתתף יוסי זילברמן.