חוזר לזירת הרצח: איתי בן-דרור החשוד ברצח שלושת ילדיו הקטנים הובא הבוקר לדירתו ברחוב בורוכוב בנתניה כדי לשחזר את מעשיו.

בן-דרור, שהודה בדקירתם למוות של ילדיו הקטנים עומר, רוני ואור הובא בשעות הבוקר המוקדמות לתחנת משטרת נתניה, משם נלקח בליווי צמרת ימ"ר מרכז לדירתו בעיר. החשוד הובל לדירה כשהוא לובש פיג'מה שקיבל בבית החולים ועליה שכפ"ץ. הוא הסתיר את פניו וסירב לענות לשאלות הצלמים.

ליד דירתו, שם רצח על פי החשד את שלושת ילדיו, עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5, נאספו באותה שעה גם שכנים שהבחינו בנוכחית המשטרתית הכבדה. הם קראו לעברו קריאות גנאי וכינו אותו "רוצח". "מה יש לך להסתיר את הפנים שלך? תתבייש לך", קרא לעברו אחד הנוכחים.

למרות האירוע החריג, גן הילדים שנמצא סמוך לביתו המשיך לפעול כרגיל. במקביל להגעת האב החשוד ברצח שלושת ילדיו, צעדו ילדי הגן לעבר המתחם, כשהשוטרים מרימים את סרט הסימון המשטרתי על מנת לאפשר להם לעבור.

חשש שבן-דרור ישים קץ לחייו

בשירות בתי הסוהר החליטו אמש לא לקחת סיכון מיותר וקבעו כי בן דרור יישאר קשור למיטתו בתא המעצר - בידיו וברגליו כדי שלא ייפגע בעצמו.

על רקע עברו הפסיכיאטרי של האב ואחרי ההתאבדות המתוקשרת של אסף גולדרינג, שחנק למוות את בתו נועה, התעורר החשש הגבוה בשב"ס שבן דרור ינסה גם הוא לשים קץ לחייו. בעקבות כך הוחלט  להגדיר את האב כבעל סיכון גבוה לפגוע בעצמו ונקבע כי הוא ייקשר למיטה בכל גפיו.

בנוסף הונחו הסוהרים להשגיח על האב ביתר זהירות ולהימנע מעימות ישיר עמו, זאת כדי שלא יגרום להם לפגוע בו. בן-דרור סבל בעבר מבעיות פסיכיאטריות קשות וניסה להתאבד מספר פעמים. סבם של הילדים, אביו של החשוד ברצח, העיד כי בנו אמר לו לאחרונה: "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי". במהלך השנתיים האחרונות הוא לא עבד כלל וסבל מ"תשישות נפש", וניסה להתאבד ללא הצלחה ב-6 הזדמנויות שונות. בן-דרור היה ילד מאומץ מאז היה בן 4, אז אימצה אותו משפחה מקיבוץ בצפון.

המשטרה מסרבת לערוך לאב בדיקה פסיכאטרית לפני הגשת כתב אישום נגדו, אולם למרות ההחלטה על העברתו למעצר, ביום שלישי הקרוב הפסיכיאטר המחוזי יגיש חוות דעת ראשונית לבית המשפט, בה ייקבע האם בן-דרור כשיר בכלל להישאר במעצר. עו"ד רן אלון, שמייצג את בן דרור, אמר היום בדיון כי מרשו טען "ששמע קולות בראשו שאמרו לו לעשות את אשר עשה, לקנות את הסכינים ואיך בדיוק לעשות את זה".

עורך הדין: "הוא מחכה להיות עם ילדיו בגן עדן"

בן-דרור בבית המשפט, היום (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
בן-דרור בבית המשפט, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בן דרור עצמו לא הביע חרטה על מעשיו. בצאתו מבית החולים לניאדו הוא בחר להאשים דווקא את אשתו לשעבר. "היא אשמה בהכל", אמר. "היא לא עשתה כלום. לא עשתה טובה לילדים, היא הציקה להם".

בן-דרור, שהתגרש מאשתו לאחרונה, אירח בסוף השבוע את הילדים עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5 בביתו, ובמהלך הלילה הודה שדקר אותם בשנתם. אביו של איתי הזעיק את המשטרה כשגילה שבנו מנסה להתאבד. בן-דרור עצמו אושפז בעבר בבתי חולים פסיכיאטריים, ולטענת עורך דינו, זהו הרקע למעשה.

"הוא מחכה להיות עם ילדיו בגן עדן" - כך אמר עורך דינו רן אלון לחדשות 2 באינטרנט אתמול, לאחר ביקור לצד מיטתו של האב, המאושפז בבית החולים "לניאדו" בנתניה. "מרשי הוא אדם המוכר היטב למערכת הפסיכיאטרית, הוא כרגע מטושטש כולו כתוצאה מהכדורים שהוא נטל במהלך הניסיון האובדני שהוא ביצע. הוא מביע אהבה עזה לילדיו, ואומר רק כי הוא מחכה להיות איתם בגן עדן".

"לדבריו של האב", המשיך עורך הדין, "הילדים זכו עכשיו לחיי שלווה, הוא מחכה להצטרף אליהם וזה רק עניין של זמן. הוא השתחרר לא מזמן מאישפוז בבית חולים פסיכיאטרי, כאמור הוא מוכר היטב למערכת, ועבר אישפוזים רבים בשנים האחרונות. הוא השתחרר מהאישפוז לא מזמן ורק בשבוע שעבר הוא היה בביקור אצל פסיכיאטר בבית חולים וסיפר לו כי הוא מרגיש רע וכי יש לו מחשבות אובדניות. הפסיכיאטר אמר לו לדבריו שיגדילו לו את מינון התרופות ו'נראה בהמשך מה יהיה'".

"מדובר במקרה טרגי לכל הדעות", סיכם הפרקליט, "אבל האב ממשיך לטעון שהוא אוהב את ילדיו , והוא חסך להם חיים של גיהנום, כך הם הגיעו אל המנוחה והנחלה ועכשיו יש להם שלווה".

האם מדברת למצלמה: "3 ילדים, קטנים, פרחים"

לילך שם-טוב, אמם של עומר, רוני ואור שנרצחו אמש על ידי אביהם איתי בן-דרור בנתניה, סיפרה לראשונה למצלמות על התחושות הקשות והכאב העצום באיבוד שלושת ילדיה. את דבריה העברנו בשידור חי בערוץ החדשות באתר האינטרנט של חדשות 2.

"הכי קל זה לחתוך את עצמו ולהגיד 'אוי קשה לי תרחמו עליי'", פתחה האם את דבריה. "8 פעמים הבנאדם הזה ניסה להתאבד. הוא לא הצליח - אבל לרצוח 3 ילדים קטנים? היה צריך פעם אחת. תמיד אמרו לי שאין לו עבר פסיכיאטרי - אבל עכשיו הם אומרים שלא. הם לא יזכו לשום אירוע בחיים. תיכננתי כבר את הבר מצווה והבת מצווה. הייתי כל כך אופטימית".

"מצאתי עבודה חדשה, אמרתי שיהיה לנו יותר כסף, יותר קל. אמרתי שאני לא רוצה כסף, לא רוצה כלום, אמרתי 'רק אל תיקח ממני את הילדים'. 3 ילדים קטנים, פרחים, הלכו לישון, ולא קמו. הוא סימם אותם. אני יודעת שלא כאב להם, אבל כל כך כואב למות ככה. הוא הבטיח לי שהוא לא יפגע בילדים. הוא הבטיח לי שהוא לא מסוגל לעשות משהו רע לאחרים, ושיש לו רק נטיות אובדניות כלפי עצמו. הוא הבטיח לי: אני לא אעשה להם כלום. כל כך פחדתי על האחים שלו כשהוא אמר את זה, אבל מי ששילם בסופו של דבר את המחיר היו 3 גוזלים, פרחים. הם כל כך אהבו אותו".

רצח הילדים בנתניה - סיקור מיוחד:

המשטרה: רצח הילדים תוכנן מראש

האב שרצח את ילדיו: חסכתי להם חיים של גיהנום

אימם של הילדים שנרצחו התמוטטה בביתה

משפחתה של האם: "הוא תיכנן רצח ביום ההולדת שלה"

האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

חשד: אב רצח את שלושת ילדיו וניסה להתאבד

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק