טרגדיה בנתניה: אב בן 38 חשוד שדקר למוות את שלושת ילדיו וניסה להתאבד בביתו בנתניה.

כוחות משטרה רבים שהוזעקו הבוקר לדירה ברחוב בורוכוב בעיר מצאו את גופותיהם של שלושה ילדים, שני בנים ובת, בגילאי 10, 8 ו-5. האב, שככל הנראה ניסה להתאבד באמצעות נטילת כדורים וחיתוך ורידים, נמצא כשהוא פצוע קל בידו.

צוותי משטרה רבים ואמבולנסים של מד"א-שרון הוזעקו לזירה. מותם של הילדים נקבע במקום והאב קיבל טיפול רפואי ראשוני בזירה. דקות אחר כך פונה האב החשוד ברצח לקבלת טיפול רפואי נוסף בבית החולים לניאדו בנתניה.

מאוחר יותר הותר לפרסום כי האב החשוד ברצח הוא איתי בן-דרור מנתניה, ושלושת ילדיו שנרצחו הם עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5.

אמר לפרמדיקים: "דקרתי את הילדים"

הילדים בתמונה משותפת עם האבא (צילום: חדשות 2)
האב עם הילדים בתמונה מהעבר | צילום: חדשות 2

דובר מד"א שרון אדי ורשבסקי, שהוזעק לזירת האירוע, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "קיבלנו קריאה על אדם מחוסר הכרה בדירה בנתניה. מיד לאחר מכן יצאו צוותי טיפול נמרץ למקום", מספר ורשבסקי. "כשהמתנדבים הגיעו לזירה הם מצאו מראה קשה ביותר: שלושה ילדים ללא רוח חיים עם סימני אלימות קשים על גופם, במיטה זוגית אחת כששלולית דם מסביבם. בנוסף נמצא מבוגר פצוע קל".

יוסי רוקח, מנהל מד"א-שרון, סיפר בזירת הרצח כי "התקבלה קריאה במגן דוד אדום על מצוקה של גבר בתוך הבית. הגיעו כונני מד"א על אופנועים תוך דקות ספורות, 2 כוננים והמשך הגיעו כוחות נוספים".

"הכוננים שעלו לבית המשפחה מצאו שם את אב המשפחה במצב מעורער, הוא אמר לכוננים 'יש לי עבר פסיכיאטרי, דקרתי את הילדים'", הוסיף איש מד"א, "ומהר מאד התברר שמדובר באירוע חמור, הזעיקו עוד כוחות. נמצאה תמונה קשה של מספר הרוגים במקום, אירוע קשה ביותר של התאבדות ורצח".

היסטוריה של אלימות מצד האב

איתי בן דרור שרצח את שלושת ילדיו (צילום: חדשות 2)
האב החשוד ברצח, איתי בן-דרור | צילום: חדשות 2

מהחקירה הראשונית של הרצח המחריד עולה כי לאב החשוד ברצח יש עבר של בעיות פסיכיאטריות והתנהגות אלימה, והוא אף אושפז בעבר בבית חולים לחולי נפש, שם ניסה להתאבד 6 פעמים ללא הצלחה.

בנוסף התברר כי אמם של הילדים שהתגרשה לאחרונה מהחשוד מעידה כי נהג כלפיה באלימות ואיומים ולכן עזבה אותו. גם המאהבת של האב הגישה נגדו לפחות 3 תלונות על עבירות אלימות ואף הוציאה נגדו צו הרחקה.

שתיים מהתלונות הללו, אחת של האם ואחת של המאהבת, היו בעקבות אירוע במהלכו חתך לעצמו בן-דרור את הוורידים והגיע אל שתי הנשים כל אחת בנפרד כשהוא מדמם וצועק "תראי מה שגרמת לי לעשות". תלונה אחרת הוגשה על ידי המאהבת בעקבות ניסיון אונס שביצע לכאורה האב החשוד ברצח.

אהרונוביץ': הנסיבות ייבדקו

זירת רצח שלושה ילדים על ידי אביהם (צילום: עזרי עמרם)
זירת הרצח בנתניה, היום | צילום: עזרי עמרם

מחקירה ראשונית של המקרה עולה כי סבם של הילדים הוא זה שהתקשר להזעיק את כוחות המשטרה. הוא התקשר אל מוקד 100 וסיפר כי הוא חושש לחיי בנו שנמצא בדירתו. הסב שהגיע למקום ולקה בהלם פונה גם הוא לקבלת טיפול רפואי.

המשטרה איתרה את אמם של הילדים שהיתה גרושה מהאב החשוד ברצח. היא קיבלה את ההודעה על ידי נציגי משטרה בזמן שישבה שבעה על בן-משפחה.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לזירת האירוע לאחר המקרה החמור והתייחס לדברים. "מדובר באירוע חמור מאוד של רצח וניסיון התאבדות והנסיבות ייבדקו", אמר אהרונוביץ'. בהמשך היום הגיע לזירה גם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, שאמר כי "מדובר באירוע קשה מאוד". חקירת הרצח המשולש הועברה בהוראת המפכ"ל לידי ימ"ר מרכז.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק