סקר הפרטיות ברשת: הנוער חשוף (צילום: AP, חדשות)
נערות התלוננו שתמונותיהן הופצו באינטרנט, | צילום: AP, חדשות

משטרת מרחב אילת חוקרת תלונות של שתי תלמידות מהעיר, הטוענות כי נערים שהכירו הפיצו ברשת האינטרנט תמונות אינטימיות שלהן, ואף שולחים את התמונות לחבריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול עיכבה המשטרה לחקירה נער בן 16 לאחר שחברתו, בת 13.5, הגישה תלונה נגדו בגין פגיעה בחוק הגנת הפרטיות. הנערה טענה כי חברה העלה לרשת תמונה חושפנית למדי שאותה צילם ואף העביר אותה לכמה מחבריו. הנער, שנחקר על ידי השוטרים, מסר את גרסתו ושוחרר בתנאים מגבילים.

במחלק הנוער של מרחב אילת חוקרים תלונה נוספת שהוגשה על ידי נערה בת 14, החושדת אף היא שתמונה אינטימית שלה הופצה באינטרנט והגיע לידיהם של חבריה ומכריה. השוטרים חוקרים חשד נוסף, שלפיו הנערה אוימה על ידי נער אחר, שדרש ממנה לשלוח לו תמונות נוספות שלה.

הוא הבהיר לה כי אם לא תפעל בהתאם לבקשותיו, הוא יפיץ ברשת תמונות שלה הנמצאות ברשותו. בעקבות התלונה, אותר הנער בן ה-16 והובא לחקירה במשטרה.

אילת: 5 תלונות בשבוע אחד על הפצת תמונות נערות ברשת

במשטרת מרחב אילת טוענים כי בשבוע האחרון הוגשו לידיהם לא פחות מחמש תלונות, שעניינן עבירות מחשב בהקשר של הפצת תכנים ברשת האינטרנט. מקורן של מרבית התלונות הוא בני נוער, שדיווחו כי מידע ותכנים שהיו ברשותם הופצו באינטרנט בניגוד לרצונם.

פקד קאסם חלבי, קצין הנוער במשטרת אילת, העריך כי הסיבה לעלייה במספר התלונות שהוגשו נעוצה בפעילות הסברתית נרחבת שקיימה המשטרה בנוגע למודעות לסכנות הקיימות בשימוש ברשת. לדבריו, הרצאות שהעבירו השוטרים במהלך "שבוע האינטרנט הבטוח", הן אלו שהובילו בני נוער רבים להגיש תלונות בעניין.