הריאיון שהוביל לתקיפה נוספת (צילום: שי פוקס - החדשות 2)
חשד להטרדה מינית במשטרה. ארכיון | צילום: שי פוקס - החדשות 2

ראש היחידה לחקירות שוטרים הורה היום (ה') לגנוז את תיק החקירה בעניינו של קצין משטרה בדרגת ניצב בגין חשדות שלפיהם הטריד מינית קצינה שכפופה לו. ראשית החשדות במכתב התפטרות שהעבירה הקצינה לראש אגף משאבי אנוש. המכתב הועבר למח"ש, אולם הקצינה סירבה להתלונן ולהעיד. בתום בדיקה ולנוכח סירובה הוחלט לגנוז את המידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב גוללה הקצינה את סיפורו של מפגש בינה לבין אותו קצין משטרה בכיר, שבמהלכו - כך לטענתה - הוא ניסה לכפות את עצמו עליה. לדבריה, הם נסעו יחד במכונית לפני כשבועיים, שם אירעה לכאורה התקרית. הקצינה תיארה כי היא התנגדה למעשיו, אך לטענתה, מנגד, הוא ניסה פעם נוספת לכפות את עצמו עליה.

תוכן המכתב - ואף עדות של קצין נוסף - חייבו את העברת המידע למחלקה לחקירות שוטרים, שם נפתחה חקירה, אלא שבמשך כשבוע וחצי היא תקועה. זאת משום שהקצינה ככל הנראה לא משתפת פעולה ומסרבת להתלונן ולהעיד נגד אותו קצין בכיר בדרגת ניצב.

בתוך כך, וללא שום קשר לפרשה החדשה, אמר הערב מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו כי "אנחנו משטרה שהוכיחה שהיא יודעת לעמוד על עקרונותיה, ערכיה ועל הנורמות שקבענו לעצמנו. מי שלא יעמוד בנורמות - לא יהיה בארגון".

דבריו אלו נאמרו במסגרת "הפרשה החמורה", שבמסגרתה נבדק החשד כי ראש יחידת להב 433 של המשטרה, ניצב מנשה ארביב, קיבל טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו במהלך תקופה ממושכת.