המדביר וזירת האירוע (ארכיון) (צילום: צילום – ברק קוחוס (BIZTV), זיו ביניונסקי)
המדביר החשוד שוחרר למעצר בית | צילום: צילום – ברק קוחוס (BIZTV), זיו ביניונסקי

בית משפט השלום בירושלים התיר היום (ו') לפרסום כי יוסי ברקן, תושב נטף, הוא המדביר החשוד בגרימת מותן ברשלנות של אביגיל ויעל גרוס ז"ל. ברקן נעצר אתמול בשנית לאחר שנחשף בחדשות 2 Online כי המשיך לקבל הצעות עבודה בהדברה, על אף איסור גורף שהטיל עליו בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לבקשת המשטרה שלח בית המשפט את ברקן למעצר בית למשך 30 יום. ברקן שוחרר בעקבות בסך עשרת אלפים שקלים ונאסר עליו לעסוק בהדברה באופן חד משמעי, לרבות כל סוגי העבודה בתחום.

"אין מילים לתאר את הכאב של יוסי ושל כולם על הטרגדיה הנוראית, חרב עליו עולמו", אמד פרקליטו של ברקן, עו"ד משה שיפמן. "מדובר באיש מיוחד מאוד והמחויבות שלו ללקוחות שהוא מטפל בהם במשך שנים גרמה לו לפרש קצת אחרת את ההגדרה של הדברה. על פי החשד, הוא שם בשני מוסדות מלכודות עכברושים. לא מדובר בשום חומר כימי או חומר הדברה".

באמצע השבוע פורסם בחדשות 2 Online כי למרות האיסור המוחלט על עבודתו של המדביר, בעקבות האסון, למשך חודשיים - הוא הסכים לקבל עבודת הדברה מלקוח שהתקשר אליו. עקב הפרסום נעצר ברקן, ובחקירתו טען כי עסק "רק" בהנחת מלכודות ולא בהדברה.

תמלול ההקלטה שהגיעה לידי חדשות 2 Online:

לקוח:  חיכיתי לך אתמול, חשבתי שאתה מתקשר, לא מצאתי מישהו אחר. אני פשוט עכשיו במלון, מתי אתה יכול להגיע, אם בכלל יש לך זמן?

מדביר: אני יכול להגיע עוד חצי שעה או עוד שעה וחצי.

לקוח: אני אראה מה קורה כי אין לי פה בייביסיטר מה אתה צריך ממני?

מדביר: כשתגיע נשב, זה מה שאני צריך.

לקוח: לא, אבל כמה זמן אני צריך?

מדביר: אני לא כל כך יודע, כי אני צריך להבין מה הבעיה. יכול להיות עד חצי שעה.

לקוח: יש כנראה עכברים וגם ג'וקים.

מדביר: בסדר, זה יכול להיות עד חצי שעה בדרך כלל.

לקוח: כמה זמן אני לא צריך להכניס אף אחד לבית?

מדביר: שעה.

לקוח: אוקיי.

מדביר: בסדר גמור, אני נוסע למבשרת ומחכה לטלפון ממך.

יעל ואביגיל גרוס ז"ל
יעל ואביגיל גרוס ז"ל | צילום:

נזכיר כי לפני כשבועיים ניתנה למדביר הוראה חדה וברורה: מדובר באדם חופשי לכל דבר, מלבד מגבלה אחת חד משמעית - אסור לו להדביר. בעקבות ההקלטה מסר סנגורו של המדביר עו"ד משה שיפמן, כי לא הייתה בכוונת מרשו לקבל את העבודה, והוא "רק" תיווך עבור מדביר אחר, כדי לא לאבד לקוחות. לטענתו, המדביר כלל אינו יכול לעבוד מאחר והציוד שלו מאוחסן ונעול.