מכונית מרצדס. אילוסטרציה
זה מטוס? זה ציפור? לא זו מרצדס | צילום: AP

נהג מרצדס ניסה לשבור שיא ישראלי בטיסה על הכביש - זה ההסבר ההגיוני היחיד למדוע נתפס גבר בן 42 נוהג במהירות 206 קמ"ש, 116 קמ"ש מעל המהירות המותרת במקום.

בסביבות השעה 20:30 נעצר תושב נצרת כשהוא נוהג ברכב המרצדס שברשותו בכביש 65 בין צומת מגידו לעפולה, כשהוא נוהג במהירות אותה הגדירו השוטרים "מטורפת". הנהג נעצר על ידי הניידת שסימנה לו לרדת לצדי הכביש. בדיקה ראשונית העלתה כי לנהג 15 הרשעות תעבורה קודמות, מתוכן חמש על מהירות.

תחילה אמר לשוטרים כי לא נסע במהירות הזאת, אך לאחר שהראו לו את המהירות שנראתה באקדח הלייזר אמר להם: "מרצדס לא יכולה להגיע למהירות כזאת".

רפ"ק ג'יהאד סעב, סגן מפקד משטרת תנועה ארצית צפון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הנהג נתפס בנסיעה במהירות מטורפת. זה מטורף לגמרי, זה אשכרה למות". רשיונו נפסל במקום על ידי קצין משטרה ל-30 יום ומחרתיים הוא יובא לשיפוט מהיר בבית המשפט לתעבורה בנצרת, שם ייאלץ להסביר לשופט מדוע מיהר כל כך.

נסע במהירות 193 קמ"ש - "קצת מיהרתי"

לפני כשבועיים וחצי שוטרי משטרת התנועה במחוז שומרון ויהודה, שהיו במהלך משמרת שגרתית סמוך ליישוב ברקן, היו צריכים לשפשף את עיניהם חזק לאחר שעל אקדח הלייזר המודד את מהירות המכוניות - הופיעה מהירות לא שגרתית של 193 קמ"ש. יודגש כי מהירות הנסיעה המותרת בקטע הכביש בו נעצר הנהג הוא 90 קמ"ש בלבד.

כאשר נעצר "הטייס" על ידי המשטרה, הוא הציג טיעון משכנע במיוחד. "נהגתי במהירות הזו כי הייתי לבד על הכביש, ואני יכול לנהוג במהירות הזו כי ברוסיה הייתי נהג מירוצים מקצועי", כך לדברי הנהג. בשיא חוצפתו, ביקש הנהג מהשוטרים לסיים את עניינו במהירות ולשחרר אותו מכיוון שהוא "קצת ממהר".