נהג נתפס ב-193 קמ"ש. צילום ארכיון | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

שוטרי משטרת התנועה במחוז שומרון ויהודה, שהיו במהלך משמרת שגרתית סמוך ליישוב ברקן, היו צריכים לשפשף את עיניהם חזק לאחר שעל אקדח הלייזר המודד את מהירות המכוניות - הופיעה מהירות לא שגרתית של 193 קמ"ש. יודגש כי מהירות הנסיעה המותרת בקטע הכביש בו נעצר הנהג הוא 90 קמ"ש בלבד.

כאשר נעצר "הטייס" על ידי המשטרה, הוא הציג טיעון משכנע במיוחד. "נהגתי במהירות הזו כי הייתי לבד על הכביש, ואני יכול לנהוג במהירות הזו כי ברוסיה הייתי נהג מירוצים מקצועי", כך לדברי הנהג. בשיא חוצפתו, ביקש הנהג מהשוטרים לסיים את עניינו במהירות ולשחרר אותו מכיוון שהוא "קצת ממהר".

השוטרים לא התרשמו מההסברים שסיפק להם הנהג, ובבדיקה במסוף המשטרתי התגלה כי לנהג אוסף מרשים של 18 עבירות תנועה, מהן 5 בגין מהירות מופרזת. רשיונו אף נפסל בעבר פעמיים, וגם הפעם  נפסל מיד רשיונו של הנהג שהפך את כביש מספר 5 למסלול מירוצים והוא יזומן בקרוב למשפט.

לפני כשלושה שבועות נעצר תושב השרון בן 57 כשהוא "דוהר" בג'יפ מסוג "ניסאן אינפינטי" במהירות של 164 קמ"ש בכביש 531 בין מחלף פולג לצומת דרור, זאת בעוד המהירות המותרת במקום היא 70 קמ"ש בלבד. "טרם נתקלנו במהירות כה גבוהה בכביש הזה, זה בהחלט סוג של שיא", סיפר אז רפ"ק אמיר ג'יבלי, מפקד משטרת התנועה במרחב השרון.