"עברתי סיוט. לא חיפשתי סחר איברים ולא לקצר את הדרך - רק רציתי להיכנס להריון" - כך מספרת ד' אישה ישראלית מחיפה שנסעה עד לרומניה כדי לקבל תרומת ביצית בניסיון להרות. בראיון ל"ידיעות אחרונות" היא תיארה את הטראומה שעברה כשבאמצע הטיפול פרצו השוטרים הרומנים לחדר הטיפולים.

ד' היא אחת מ-30 הנשים הישראליות שהגיעו למרפאת "סאביק" ברומניה כדי לעבור טיפולי פוריות. אתמול לפנות בוקר היא חזרה לארץ, המומה מהסיוט שעבר עליה ברומניה. "ד"ר לויט נתן לי הוראה להיכנס לחדר", שיחזרה ד' בכאב לרדיו חיפה את הרגע שבו פשטו השוטרים הרומנים על המרפאה.

"התפשטתי כפי שמתפשטים לבדיקה גניקולוגית. תוך כדי זה שהרופא כבר מחדיר את המכשיר לתוך הנרתיק ומתחיל להכניס את העובר נפתחה הדלת ונכנסו רעולי פנים. הם היו כ-20 גברים שנכנסו לתוך החדר ואמרו מיד לדוקטור באנגלית 'עצור, עצור'".

"שכבתי שם פשוקת רגליים וכל הגברים מתבוננים בי"

ד' המשיכה לתאר את הזוועה: "שכבתי שם עם המכשיר בתוכי, פשוקת רגליים וכל הגברים מתבוננים בי, חבר'ה צעירים רעולי פנים. הייתי במצב לא נעים. לא יכולתי לזוז כי כל תזוזה כשהמכשיר נמצא בתוכי זאת פשוט סכנת חיים, הוא יכול לקרוע לי את האיברים הפנימיים. אותם גברים מסתכלים ומגחים. הם אפילו לא הסכימו שהרופא יכסה אותי".

גם ש' היתה באותה העת במרפאה. "זה היה איום ונורא", היא מספרת. "פתאום פרצו לקליניקה שוטרים רעולי פנים עם אקדחים שלופים ורובים. הם נכנסו לתוך חדרי הטיפול והתנהגו אלינו בצורה מחפירה...היו נשים דתיות שהיו באמצע טיפול, חלקן חצי ערומות. לא עשינו שום דבר רע. הגענו בסך הכל לטיפול פוריות, לא אמרו לנו שזה לא חוקי.

ברומניה יוארך הבוקר מעצרם של שני הרופאים הישראלים שנעצרו אתמול במרפאת פוריות בבוקרשט ברומניה בחשד שסחרו בביציות מופרות בניגוד לחוק.

אתמול הוארך מעצרם של בעלי המרפאה ב-29 ימים. הפרשה מעוררת עניין רב בתקשורת הרומנית ומעורבים בה, מלבד החשודים הישראלים, גם עובדי מרפאה מקומיים. על פי החשד, שאבו במרפאה ביציות מנשים רומניות תמורת תשלום, מעשה שמנוגד לחוק הרומני.

החשד: סחר לא חוקי בביציות מופרות

חשד למעורבות ישראלית בעסקים מפוקפקים ברומניה: 30 ישראלים נעצרו אמש במרפאת פוריות בחשד למעורבות בסחר לא חוקי בביציות מופרות. 28 מהם שוחררו בתום חקירה מיידית, אולם שניים מהם עדיין עצורים.

התקשורת המקומית דיווחה על כוח גדול של חוקרי משטרה מיוחדים שפשט שלשום  על מרפאה בבוקרשט ועצר את הישראלים.

"הואיל ומדובר בצנעת הפרט אנחנו מנועים מלמסור פרטים על מהות הטיפול הרפואי. על פי המידע שבידינו השגרירות שלנו בבוקרשט עושה הכל כדי שהם ימשיכו בדרכם ונראה שהסיפור הסתיים ", סיפר דובר משרד החוץ יוסי לוי משרד החוץ. "החשודים נחקרו והוכיחו את טענותיהם. שניים מהם על פי המידע שבידינו עדיין מצויים במעצר וכולנו תקווה שגם הם יחזרו לארץ בקרוב".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?