שטרות כסף ישראלי, שקל (צילום: רויטרס)
600 אלף ש"ח הופקדו בטעות | צילום: רויטרס

טעות קטנה ומביכה הזרימה מאות אלפי שקלים לחשבונו של פושע: במסגרת עסקת טיעון שחתמה המשטרה עם סוחר סמים שנעצר בארץ, היא התחייבה להשיב לו 6,000 שקלים מכספים השייכים לו שאותם החרימה. אלא שעקב טעות - הופקדו בחשבונו 600 אלף שקלים. הבדל קטן של שתי ספרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני ארבע שנים לכדה המשטרה את סוחר הסמים הישראלי לאחר ששב מיפן - שם היה עיקר פועלו. בין חפציו נמצאו גם 300 אלף יין, השווים ל-12 אלף שקלים. בעסקת הטיעון עמו סוכם שבתום תקופת מעצרו הוא יקבל לידיו חצי מהסכום שהוחרם - 6,000 שקלים.

אלא שבוקר אחד, לאחר שסיים את תקופת מאסרו, צלצל הטלפון ומעבר לקו היה מנהל סניף הבנק שלו שבישר לו בשורה מפתיעה למדי: "המשטרה הזרימה 600 אלף שקלים לחשבונך הפרטי".

טעות של שני אפסים

לאחר בירור, עלה שגורם במשטרה שהיה אמון על הפקדת הכספים לחשבונו של סוחר הסמים, הוסיף בטעות שני אפסים לסכום המקורי אותו אמור היה לקבל. הליך שבוצע ללא כל פיקוח וללא בקרה. רק כעבור חודש גילו במשטרה את הטעות - ובמקרה. הטעות הזו, כך מתברר - עלתה למשלם המסים כסף רב.

בימים אלה מתנהל עם סוחר הסמים משא ומתן והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ. בכוונת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום בגין גניבה ומרמה.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "החשוד נחקר באזהרה בחשד לקבלת דבר במרמה ולגניבה. בכוונת היחידה להמליץ על הגשת כתב אישום כנגדו בגין עבירות אלה. צו עיכוב היציאה מהארץ הוצא בסמכות היחידה, ולאחרונה הוארך כדין בהחלטה שיפוטית".

פרקליטו של "הזוכה המאושר", עו"ד איתי יצחק, מחה על התנהלות המשטרה בפרשה: "היות והוא נשוי לאישה שהיא לא תושבת המדינה הם חששו שיברח מהארץ. השוטרים דאגו לעכב את יציאתו באופן לא חוקי וגם לנסות לקבל את הכספים באמצעות הפעלת לחץ בלתי חוקי".