שלושה ימים לאחר שפיצוץ עז החריב את רכבו של פרקליט בפרקליטות מחוז תל אביב, כוחות גדולים של משטרה מתגברים את המקום שבו מתאכסן הפרקליט, ולא עוזבים אותו לרגע. במקביל, מזהירים במשרד המשפטים: אין די תקציב לאבטח את הפרקליטים המלווים תיקים של ארגוני פשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות שצולמו סמוך לבניין שבו שוהה הפרקליט נראים סיורים אינטנסיביים של ניידות משטרה. בכניסה לבניין הוצבו מספר מאבטחים, שאף ליוו את הפרקליט אל מכוניתו בדרכו למשרדו בפרקליטות. יחידת חבלה מיוחדת, הכוללת גם כלבי חבלה, סרקה לאורך היום את פחי האשפה ואת המכוניות באזור הבניין, וגם סביב מבנה הפרקליטות ניתן היה להבחין בנוכחות מוגברת של כוחות משטרה וביטחון.

מאבטח בכניסה למבנה בו שוהה הפרקליט (צילום: חדשות 2)
מאבטח בכניסה למבנה בו שוהה הפרקליט | צילום: חדשות 2

גורמים במשרד המשפטים הביעו תקווה שיקבלו תקציב אבטחה מיוחד בזמן הקרוב, על מנת שיתאפשר לאבטח מספר פרקליטים שונים למשך תקופות ארוכות. במשרד מדגישים כי עד כה לא קיימת היערכות מתאימה לאיומים החדשים.

"איום על שלטון החוק"

הפיצוץ ברכבו של הפרקליט אירע ביום חמישי האחרון, בשעה שזה חנה ברחוב דפנה בתל אביב, סמוך למבנה הפרקליטות. מעוצמת הפיצוץ נהרסו כליל שתי מכוניות וכלי רכב נוסף שחנה בסמוך ניזוק. הפרקליט עצמו, שזהותו אסורה לפרסום, שהה בזמן הפיצוץ בבניין פרקליטות מחוז תל אביב הסמוך.

התפתחות בחקירת פיצוץ רכב הפרקליט. ארכיון (צילום: פלאש 90, רוני שוויצר)
הפיצוץ ברכב הפרקליט | צילום: פלאש 90, רוני שוויצר

ניסיון הפגיעה באיש הפרקליטות גרר תגובות סוערות במערכת המשפטית והפוליטית. ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים התייעצות טלפונית עם השר לביטחון פנים ועם מפכ"ל המשטרה וכן עודכן בפרטי האירוע וקיבל דיווח על שלבי החקירה הראשונים. "אני מייחס חומרה רבה למקרה הזה", אמר נתניהו. "זה איום על שלטון החוק".

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הגיע מיד אחרי הפיצוץ לזירה ואמר: "מדובר בעליית מדרגה חמורה מאין כמותה. מערכת אכיפת החוק כולה מתייחסת לאירוע כחמור ביותר. אני סומך על המשטרה שתעשה כל מה שניתן על מנת שמי שעשה את המלאכה הבזויה הזאת יועמד לדין ויורשע בהתאם לחומרת מעשיו".