מתוך התיעוד (צילום: חדשות 2)
תיעוד אלימות נגד מטופלת, ארכיון | צילום: חדשות 2

גל המעצרים בפרשת ההתעללות בבית החולים "אלישע" נמשך: שלושה מנהלים בכירים במוסד הרפואי בחיפה נעצרו היום (ג') בחשד למעורבות בפרשה. השלושה יובאו לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנהל מחלקת פגועי ראש בבית החולים, שנעצר אתמול, הובא הבוקר להארכת מעצרו. עד כה נעצרו במסגרת הפרשה תשעה עובדים ומנהלים בבית החולים "אלישע".

 

מתוך סרטון ההתעללות, ארכיון (צילום: חדשות 2)
האחים שבתו, החולים נותרו ללא מקלחת | צילום: חדשות 2

אתמול נערך מפגש הטעון בין הורי המטופלים להנהלת בית החולים התקיים בניסיון להרגיע את הרוחות, אך הוא הסתיים בטונים צורמים במיוחד. "אתם ביקשתם מצלמות והשגחה - ומצד שני יש תלונות ומשטרה מכל הכיוונים. האחים לא יכולים להמשיך (לעבוד) במצב הזה", הטיח מנהל בית החולים במשפחות המטופלים במפגש. אחת האמהות השיבה לו: "למה הם לא יכולים להמשיך? כי האמת יצאה לאור וקשה להם עם האמת המרה?".

מנהל בית החולים אמר להורים כי במקום קיימת בעיה אקוטית של מחסור בעובדים: "אין לנו מספיק חברי צוות שיטפלו בחולים", הסביר. "האחים לא מצליחים לעמוד בעומס העבודה ואנחנו לא מצליחים לגייס נוספים".

ההורים גילו: האחים המטפלים פתחו ב"שביתה איטלקית"

לבני המשפחות היו תשובות. "יש מספיק חברות כוח אדם שיש בהן אנשים שמשוועים לעבודה", השיבה בזעם אמו של אחד המטופלים. "אפשר לפנות לחברת כוח אדם. היה צריך לעשות את זה כבר מתחילת האירועים". אם אחרת אמרה כי "התסכול הוא נוראי. אנחנו שרויים במצב קשה מאוד".

ההורים שהגיעו למחלקה הבחינו שהאחים המטפלים החלו בסוג של "שביתה איטלקית". ריקי, שבנה מטופל במחלקה לפגועי ראש, העידה על המצב הקשה בו נתקלה הבוקר, כשהגיעה לבית החולים: "אני והורים נוספים הגענו - והחולים היו כולם במיטות ללא מקלחות, ללא טיפול. אנחנו מזועזעים". 

אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אחד המטפלים החשודים בביהמ"ש, ארכיון | צילום: חדשות 2

חבטות, תלישת שיער ואלימות קשה כנגד חסר ישע - כך על פי החשד התייחסו המטפלים לצעירה, בת 23, המאושפזת במחלקה לפגועי ראש בבית החולים בחיפה. כשבמשפחה הבחינו בסימני אלימות על גופה של ביתם מיהרו להציב מצלמות נסתרות בחדרה.

"הוא עיקם לה את הידיים, כמעט חנק אותה. הוא הפך אותה לנערת גומי", סיפרה האם דליה, כשהיא מתקשה להאמין לתמונות . "ראינו את אותו איש בתמונה הראשונה כשהוא תולש לה את השיער ומפזר אותו, ובגלל שהיא התעטשה הוא נתן לה בומבה על הראש". עירנותם של ההורים מנעה, כפי הנראה, את המשך ההתעללות בבתם השרויה בתרדמת.

אחרי חשיפת התמונות הקשות התברר השבוע כי תלונות נוספות על התעללות הוגשו נגד מטפלים במוסד הרפואי.