המשטרה חוקרת בימים האחרונים חשדות חדשים נגד גואל רצון לפיו הוא בעל, על פי החשד, קטינה. בית המשפט השלום בתל אביב האריך הצהריים בשבעה ימים את מעצרו של רצון, על אף בקשתה של הסנגורית לשחררו. השופטת רחל גרינברג ציינה כי היא מאריכה את מעצרו של רצון כדי לאפשר למשטרה לנהל את החקירה ברצף וביעילות.

מהחקירה עד כה עלו שני נושאים חדשים: עבירת מין חדשה בקטינה וחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה ועושק. בנו של רצון, יגאל רצון הגיע לאולם בית המשפט וצעק. "זימנו אותי לחקירה ומנסים להשתיק אותי", אמר. אביו שמח מאוד על תמיכת הבן ואמר: "הוא בן טוב".

מדובר בבקשה השלישית להארכת מעצרו של רצון. אחד הנימוקים בדיון היום להארכת מעצרו היה רצון המשטרה לחקור נשים וילדים נוספים שטרם נחקרו.

בשבוע שעבר, בהחלטה להאריך בפעם השנייה את מעצרו אמרה השופטת כי "מדובר במסכת ראייתית, בה לחשוד השפעה כמעט ללא גבול על הנשים והילדים שהיו תחת מרותו". השופטת הוסיפה בזמנו: "שחרורו עלול למנוע מנשים והילדים למסור עדות במשטרה". היא דחתה את הטענה לפיה רצון אינו מסוכן לציבור.

"אבא אני אוהב אותך"

רצון השאיר ראשו צמוד לדוכן הנאשמים, ולא הסכים לשתף פעולה עם התקשורת. בשלב מסוים נכנס בנו הבכור יגאל לאולם ואמר לו: "אבא אתה הכי בעולם, אני אוהב אותך".

לאחר מכן פנה הבן יגאל לתקשורת: "הוא האבא הכי בעולם, אנחנו אוהבים אותו, הוא לא עשה שום דבר רע". כאשר נשאל ע"י חדשות 2 באינטרנט מדוע נשותיו של אביו העידו נגדו וסיפרו על הנעשה בבית, ענה הבן: "אישה היא קלת דעת, ולא שולטת בלשונה. כנראה, השפיעו עליהן במשטרה".

"אני מקווה שביהמ"ש יחזור בו, קורים כאלה דברים", אמר הבן. "הוא היה האבא הכי טוב, תמיד דאג שנלך לבית הספר ונלמד. בשלב מסוים התעמת הבן עם המאבטחים.

"נאספו ראיות רבות. אני יכול לומר שנחשפו עבירות מין חדשות שביצע בבנותיו", אמר נציג המשטרה בדיון. "הראיות התחזקו מאוד, ונוספו לאירועים חדשים. צריך להמשיך לחקור, מדובר בפרשה חמורה ביותר - יותר מארבעה מקרים של אינוס נשים".

הנשים חוזרות בהן

ובעוד חקירתו של רצון נמשכת, מתחילות חלק מנשותיו להתפכח ולשתף פעולה עם המשטרה. גורם במשטרה סיפר בשבוע שעבר לחדשות 2 באינטרנט כי "חלק מהבנות מבקשות להסיר את הקעקוע עם דיוקנו ושמו של רצון מגופן, והן משתפות פעולה באופן מלא בחקירה. הנשים מדברות על העבירות שביצע רצון", הוסיף הגורם במשטרה, "אם כי עדיין לא קל להן לפקפק במעשיו ולהטיל בו דופי".

בימים האחרונים נפגשו חלק מהנשים עם בני משפחותיהן בפעם הראשונה מאז המעצר בשבוע שעבר, במפגש שהיה מלווה ע"י חוקרי משטרה. "גם החוקרים המנוסים ביותר התרגשו מאד למול המעמד המרגש", הוסיפו במשטרה.

חלק מנשותיו של רצון התעקשו להודות לכלי התקשורת על חשיפת הפרשה ולאנשי הרווחה שמטפלים בהן במסירות רבה. מהצד השני, חלק מנשותיו של רצון ממשיכות לתמוך בו בחקירה ונמנעות מלחשוף פרטים שעשויים להפליל אותו בעבירות המיוחסות לו.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו