שישה משמונת החשודים במעורבות בחיסול שאירע לפני יומיים באשקלון, שבו נהרג אחד מאנשי ארגון הפשע של שלום דומרני, הובאו הערב (שבת) לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט. הם נעצרו הלילה על ידי בלשי היחידה הכלכלית של המשטרה בחשד לשיבוש מהלכי חקירה, וכעת מתברר שפרצו לבניין סמוך לזירת הרצח וגנבו קלטת עם צילומי מצלמות האבטחה - שהנציחו את הפיצוץ במכונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ששת החשודים הם מאנשיו של העבריין הבכיר שלום דומרני, וכך גם הגבר שנרצח וחברו שנפגע קשה בפיצוץ המטען ביום חמישי האחרון. בעקבות מעצרם של החשודים, הועברה הערב הקלטת לידי המשטרה. השישה הם: שלמה אלפסי, ציון שמואל, צ'יקו דהן, שרון קדוש, שי אלמקייס מוטי קסנטיני.

מעצרם של אלפסי, שמואל, דהן קדוש ואלמקייס הוארך בארבעה ימים, כשבעניינו של מומי קסנטיני יתקיים מחר דיון נוסף, בעקבות בקשת המשטרה לעיכוב ביצוע לאור החלטת בית המשפט לשחררו.

פרקליטו של אחד החשודים, עורך דין ירום הלוי, אמר לחדשות 2 כי "מרשי נעצר בחשד מוזר מאוד של התפרצות לבניין וגניבת ממיר מצלמת אבטחה, ושיבוש החקירה בעניין הרצח. אני חייב לציין שהוא היה חבר טוב של המנוח והכאב והאבל הם גם מנת חלקו".

המשטרה לא מייחסת לחשודים שנעצרו מעורבות ברצח עצמו, אך סבורה שבידי חלק מהם מידע על המעורבים בחיסול. ההערכה שמתגבשת היא כי הרוצחים אינם משתייכים לאחד מארגוני הפשע הגדולים, אלא מדובר בחשוד אחד או יותר, שנפגעו על ידי אנשי דומרני והחליטו לנקום.

זירת חיסול באשקלון
זירת הפיצוץ באשקלון | צילום: אלירם משה

המפכ"ל: נמשיך במלחמה בלתי מתפשרת בארגוני הפשע

אתמול כינס המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו דיון חירום של צמרת המשטרה בנושא הפשיעה החמורה והמאורגנת, על רקע ניסיונות החיסול באשקלון וביוקנעם. "החיסולים וניסיונות החיסול בימים האחרונים בין ארגוני הפשיעה הם אירועים חמורים בכל קנה מידה, ומשטרת ישראל לא תעבור על כך לסדר היום", אמר. "נמשיך במלחמה בלתי מתפשרת בארגוני הפשיעה מעבר למאבק שבשגרה. משטרת ישראל רואה את ביטחונו של האזרח כיעד מרכזי.

החיסול בוצע ביום חמישי האחרון, כשאדם אחד נהרג ואחר נפצע אנושות בפיצוץ שאירע בכלי רכב סמוך לבית הספר התיכון מקיף ד' ברחוב מונטיפיורי בעיר. השניים, תושבי האזור בשנות ה-40 לחייהם, מוכרים למשטרה כמקושרים לארגון הפשיעה של שלום דומרני. 

ניסיון חיסול נוסף נרשם למחרת ביוקנעם, כשגבר בשנות ה-30 לחייו נפצע קשה לאחר שרוכב אופנוע רעול פנים ירה בו ונמלט מהמקום.