אין תמונה
שלי דדון

בית המשפט העליון התיר היום (ג') לפרסום כי במהלך חקירת רצח הצעירה שלי דדון ז"ל מעפולה, נעצרו שישה קטינים, תושבי אחד הכפרים הסמוכים לנצרת. השישה נחקרו ולבסוף שוחררו ללא שהוגשו נגדם כתבי אישום. בית המשפט ציין בהחלטתו כי "בינתיים חלה התפתחות אחרת בחקירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מנעו ממני אוכל ומים, קשרו אותי לכיסא שעות רבות, ושאלו אותי על הרצח ואמרתי להם שאני לא קשור ולא מכיר את הבחורה - והנה אני בחוץ", טען אחד החשודים ששוחרר. "זה פגע מאוד בי ובמשפחתי ואני מקווה שמי שטעה ישלם את המחיר".

"מהיום הראשון ידענו שעצרו את הבנים שלנו שהם אינם קשורים לסיפור הזה", הוסיף בשיחה עם חדשות 2 online אביו של אחד העצורים. "המשטרה והשב"כ עלו על עץ גבוה ומנעו מהם להיפגש עם עורכי דין. בסוף התברר שהם לא קשורים לאירוע".

האב הזועם הבטיח כי לא יעבור על הדברים בשתיקה. "לא נשתוק במיוחד כשהבנים שלנו עברו חקירות ועינויים, לטענתם, מצד חוקרי השב"כ שקשרו אותם שעות רבות לכיסאות", האשים האב. "מישהו צריך לשלם על המחדל".

המשפחה על קברה של הבת (צילום: אלון שני, חדשות 2)
המשפחה על קברה של הבת | צילום: אלון שני, חדשות 2

עו"ד עלא סלימאן, שמייצג אחד הצעירים ששוחרר, הדגיש כי הם אינם קשורים לאירוע. "אני מתפלא איך שרים ונציגי ממשלה ניצלו את הרצח ואת הכאב של המשפחה המסכנה הזו כדי להאשים אוכלוסייה שלמה, את המגזר הערבי", הפנה עורך הדין אצבע מאשימה לשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ושר הכלכלה נפתלי בנט. בעבר פנו מספר כלי תקשורת בבקשה להתיר את פרסום דבר המעצר, אך בית המשפט דחה עד כה את הבקשה.

רצח שעדיין לא פוענח

אתמול דווח כי חלה התפתחות בחקירת הרצח של הצעירה בת ה-19 מעפולה. בימ"ר מחוז צפון ובשב"כ, שם מתנהלת החקירה, קיוו כי ההתפתחות  תביא לפריצת דרך בחקירת הרצח שעדיין לא פוענח.

בתחילה דווח כי המשטרה מעריכה כי רצח הצעירה במגדל העמק בוצע על רקע לאומני, אך לפני כחודש אמר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כי לא בטוח שכך היה. אהרונוביץ' ציין כי "כל כיווני החקירה נבדקים והחקירה מתקדמת" והביע תקווה שפרטים נוספים יתבררו בזמן הקרוב.

שבועיים לפני כן דיווח אהרונוביץ' למשפחה כי חלה "התפתחות דרמטית" בחקירה, אלא שמאז התיק נמצא במבוי סתום ועדיין לא פוענח הרצח. דדון נרצחה לפני כחודש וחצי בדקירות סכין באזור התעשייה במגדל העמק כשהייתה בדרכה לראיון עבודה.