במשטרה חוקרים את חיסולו של פרנסואה אבוטבול, כשההנחה היא שכולם חשודים. פחות מיממה אחרי הרצח, שוחחנו עם יריבו המר של אבוטבול, העבריין ריקו שירזי, שרק לאחרונה נערכה בינו לבין איש העולם התחתון המנוח "סולחה" בניסיון להרגיע את המצב בשטח.

"צר לי על המקרה הזה. הוא לא היה אף פעם אויב שלי. הסולחה שעשינו הוא יותר הבהרת דברים, כי סולחה עושים כשיש סכסוך בין אנשים. סכסוך לא היה בינינו, פשוט הבהרנו כמה דברים וכל אחד המשיך לדרכו", אמר שירזי - שהכחיש כל קשר לדבר.

על התחושות עם היוודע דבר הרצח, אמר שירזי: "הייתי מופתע מאוד, שמעתי מהיאחב"ל על זה, ישר אחרי זה הם הגיעו אליי הביתה, העירו אותי מהשינה והייתי מאוד מופתע". שירזי הביע תקווה כי "במשטרה יעשו את העבודה שלהם ומקווה שיצליחו בזה. אולי זה יפחית קצת מכל הלחץ שיש עלינו".

שירזי נשאל מי היה יכול לחסל את אבוטבול, על כך השיב: "אין לי מושג, אני לא שייך לדברים האלה ומקווה שהמשטרה תעשה את העבודה שלה". על החשד האפשרי של המשטרה כי הוא ואנשיו מעורבים בחיסול, אמר שירזי "הם אומרים הרבה דברים. הם יכולים להגיד מה שהם רוצים אבל צריך עובדות וראיות".

מפת החשודים: איש אחד, אויבים רבים

זירת הרצח של פרנסואה אבוטבול, אמש (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח של פרנסואה אבוטבול, אמש | צילום: חדשות 2

כשמנסים למפות את יחסי ארגוני הפשע הנתנייתים, עולים מספר שמות שהיו מסוכסכים לאחרונה עם פרנסואה אבוטבול, ששוחרר מהכלא בדצמבר 2010 לאחר 22 חודשי מאסר שריצה בגין תקיפת אשתו והפרת תנאי שחרורו על תנאי. אבוטבול חזר לאחר המאסר לנתניה, הצפופה גם כך ביחס למספר הארגונים שמנסים לשלוט בה. לאחר החזרה, הוא חבר לארגון הפשע של עלי ג'ארושי.

החודשים לאחר שחרורו הביאו גל מעצרים "הדדיים" ממספר ארגונים בעיר, בשיאו נעצר פרנסואה בחשד שתכנן לחסל את העבריין הבכיר ריקו שירזי - ביום בו שוחרר בתנאים מגבילים שירזי עצמו לאחר שנחשד בתכנון חיסולו של פרנסואה, יחד עם העבריין שלום דומרני, בארוחת צהריים שקיימו השניים בנתניה. יחד עם דומרני ושירזי נעצר אז גם עיזאת חאמד מיפו, ששמו נקשר בפרשת "זר סיגליות", בה סחטו חייליו מאות אנשים.

רוצים לקבל עדכונים מחקירת החיסול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק