הורשע בסחיטה באיומים. דומרני (צילום: חדשות2)
שלום דומרני בביהמ"ש. ארכיון | צילום: חדשות2

בית משפט השלום בראשון לציון האריך בארבעה ימים את מעצרו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, במסגרת חקירת פרשת סחיטה ואיומים בניסיון להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות. המשטרה חושדת כי דומרני ניסה לסחוט את הרב יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון בבית המשפט חשף עורך דינו של דומרני, משה שרמן, את האמירה המיוחסת למרשו - אותה אמירה שהמשטרה מפרשת כאיום כלפי הרב איפרגן. על פי גרסת שרמן, שאושרה על ידי נציג המשטרה, דומרני פנה לעוזרו של הרב איפרגן ואמר לו: "פוגעים ברב יורם (אברג'ל), זה יכול להיפתר אחרת".

"אי אפשר לעצור ככה אנשים", תקף עו"ד שרמן את המשטרה. "מדובר בתיק פשוט, אבל המשטרה מתקשה. הבן אדם לא צריך לשבת בגלל השם שלו יותר. אין למשטרה בלנקו לחקור כמה שהיא רוצה, עד שייצא עשן שחור\לבן".

השופט מנחם מזרחי ציין גם הוא כי אין מדובר בחקירה סבוכה והורה למשטרה "להגיע להחלטה מוגמרת מה עמדתה בתיק זה" עד ליום רביעי הקרוב. כמו כן הוארך בארבעה ימים מעצרם של ארבעה חשודים נוספים מאנשיו: מרדכי קצנטיני, אברהם ויטורי, אבנר אברג'ל ואלישע עמנואל.

הרב אברג'ל שוחרר למעצר בית

הפגנה של תומכי הרב אברג'ל (צילום: חדשות 2)
הפגנת חסידי הרב אברג'ל | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר החליטה המשטרה לשחרר את הרב יורם אברג'ל, שנעצר בחשד לסחיטה ואיומים במהלך מערכת הבחירות בנתיבות, למעצר בית אותו ירצה הרחק מעירו. עוד בטרם שוחרר, הוא נחקר פעם נוספת על ידי חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה.

מחוץ למשרדי החקירה בלוד המתינו לרב מאות מחסידיו שקיבלו אותו בתרועות. עוד קודם לכן מתחו המפגינים ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה במהלך החקירה. "אנחנו לא מבינים בשביל מה היה צריך לעצור אותו", אמרו. "מדובר בקרב בין חצרות רבנים שהמשטרה נפלה בו".

הרב אברג'ל נעצר בשבוע שעבר במסגרת חקירת החשד לפרשת סחיטה באיומים במהלך מערכת הבחירות לראשות העיר נתיבות. הרב אברג'ל הוא מקורבם של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, שנעצר יחד עם שישה מאנשיו במסגרת החקירה, ושל ראש העיר יחיאל זוהר שניצח בבחירות. הוא נחשב ליריבו של הרב יעקב איפרגן המכונה "רנטגן".