אמיר מולנר בבית המשפט
שוחרר ממעצר. עמיר מולנר | צילום: חדשות2

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה יוגשו מחר לא פחות מ-12 כתבי אישום בפרשת "כוכב הצפון" שעוסקת בהברחת ענק של 108 ק"ג קוקאין מפנמה לישראל. למרות הכרזת המשטרה עם חשיפת הפרשה כי החשודים המרכזיים הם העבריינים הבכירים זאב רונשטיין ועמיר מולנר - נגד השניים לא יוגשו מחר כתבי אישום, מכיוון שבידי המשטרה אין מספיק ראיות כדי להעמידם לדין.

למרות שהשניים לא יישבו מחר על ספסל הנאשמים, במשטרה אומרים בגאווה: "השמות האחרים בפרשה הם כרישים לא פחות גדולים". ביחידה המרכזית (ימ"ר) מרכז מציינים כי בשבוע הבא יוגשו נגד חמישה מעורבים נוספים בפרשה כתבי אישום על רצח וניסיון רצח.

"המילה האחרונה בפרשה לא מסתיימת עם הגשת כתבי האישום",  אמר היום לחדשות 2 באינטרנט מפקד ימ"ר מרכז סנ"צ אבי נוימן. "בסדר גודל כזה של מעצרים כל כך רחבי היקף בתיקים, יהיה לזה עוד המשך. כל אחד מהמעורבים בפרשה יודע הרבה מאוד".

סנ"צ נוימן רמז כי ייתכן ואחד מהחשודים יתחרט וישמש כעד מדינה. "יכול להיות שאחד מהחשודים יבין שעומד לפניו פרק זמן ארוך במאסר, והוא יחליט לשנות כיוון", אמר.

החשד: הברחת 108 ק"ג קוקאין והזמנת רצח משולש

זאב רוזנשטיין בבית משפט
יצא מזה בשלום. זאב רוזנשטיין | צילום: החדשות 2

בשבוע שעבר הותרה לפרסום הפרשה החמורהעמיר מולנר וארגון הפשע של משפחת כראג'ה חשודים בניסיון להבריח לארץ 108 ק"ג קוקאין. זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי, חשוד בהזמנת רצח של שלושה עבריינים לפני שמונה שנים על חוף הכנרת. הפענוח התאפשר הודות לעבריין שחצה את הקווים והפך לעד מדינה לפני כחודשיים.

הפרשה הזו מעסיקה את המשטרה כבר שנתיים, ויש בה את כל המרכיבים הבסיסיים ביותר בעולם התחתון: עבריינים בכירים,סמים, כסף ועד מדינה אחד - שהפך למסמר האחרון במניעת הגעתה של מכולה לישראל עם קוקאין.

בשבועות האחרונים נעצרו מולנר וזאב רוזנשטיין, שניים מהעבריינים הכבדים ביותר בעולם הפשע הישראלי, ו-17 מעורבים אחרים - הכל בזכות עדותו של עד המדינה.

קבוצה היררכית ומאורגנת היטב

סוכל ניסיון ייבוא קוקאין. ארכיון
108 ק"ג קוקאין, ארכיון | צילום: דוברות רשות המיסים

תחילתה של הפרשה לפני כשנתיים. במשטרה האזינו לשיחותיו של מישל בן-סימון, עבריין יהודי-צרפתי השוהה כעת במרוקו. מהאזנות הסתר עלה כי הוא מתכנן לייבא קוקאין במכולה מפנמה לישראל, בעזרתם של מספר ארגוני פשיעה ישראלים.

בחקירה מקיפה של המשטרה שזכתה לשיתוף פעולה עם גורמי ביטחון בבלגיה, הולנד, צרפת, סלובניה, סלובקיה,ספרד ופנמה, הצליחו החוקרים לאבחן שתי קבוצות: קבוצת "מייבאים" וקבוצת "משקיעים". בין שתי הקבוצות תיווכו שני עבריינים ידועים: שמעון אזולאי ואדם נוסף, שחצה את הקוים ומשמש היום כעד מדינה. למעשה, לולא עדותו, ככל הנראה הפרשה הייתה מסתיימת במעצרם של מספר עבריינים זוטרים בלבד.

מחקירת המשטרה עולה כי שני המטות, מטה המייבאים ומטה המשקיעים, פעלו בתיאום ובתחכום, כאשר לכל אחד יש דרג ותפקיד שעליו לבצע. ראש המטה הייבוא הוא מישל בן-סימון, הדרוש לחקירה בצרפת ובמדינות אחרות. "מדובר בדמות מתוחכמת ועירנית שבכל שנותיי לא נתקלתי בכמוה", אומר גורם במשטרה. "מישל בן-סימון מסתובב חופשי בעולם תחת זהויות שונות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק