אין תמונה
האם המסמכים יפלילו את ארביב? ארכיון

פרשת "הרב והניצב" מסתעפת: חוקרי מח"ש פשטו באחרונה על משרדיה של חברת בנייה מוכרת והחרימו מסמכים הנוגעים לחשדות המיוחסים לניצב מנשה ארביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר באחת מחברות הבנייה הגדולות בישראל, המצויה בשליטתו של אחד הטייקונים הגדולים במשק. החומרים והמסמכים שהוחרמו, צפויים בהמשך לשמש ראיות העשויות לקשור את ניצב ארביב לחלק מהחשדות המיוחסים לו.

במקביל, נדחתה למחר (ד') פגישתם של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פרקליט המדינה, שי ניצן וראש המחלקה לחקירות שוטרים במשטרה, לדיון בהחלטה האם להורות על פתיחת חקירה פלילית נגד ניצב מנשה ארביב, שהודיע לאחרונה על פרישתו מהמשטרה.

גורמים במשטרה מעריכים כי בסופו של דבר וינשטיין אכן יורה על פתיחת חקירה נגד ארביב, שהכריז לפני יומיים על פרישה. השאלה שנשאלת כעת היא מה המחיר של מהלך כזה מצד הפרקליטות. ייתכן שהרב יאשיהו פינטו, החשוד כי העביר לארביב שוחד, יקבל הסדר מקל בעניינו.

פרשת הרב פינטו: ארביב יועמד לדין (צילום: יוסי זליגר פלאש 90, AP)
האם הרב פינטו יזכה להסדר מקל? | צילום: יוסי זליגר פלאש 90, AP

ארביב: "אמצא את הדרך לשרת את הציבור"

ביום ראשון הודיע מי שהיה מפקד יחידת להב 433 על פרישתו משורות המשטרה, בעקבות המגעים המתנהלים בין פרקליטי הרב פינטו לנציגי הפרקליטות, במסגרתם טען פינטו כי ארביב קיבל ממנו טובות הנאה. "החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", הסביר ארביב מול המצלמות.

"מכאן, החלטתי לפרוש ממשטרת ישראל לאחר 36 שנות שירות", הצהיר הקצין הבכיר. למרות זאת, הבהיר הניצב כי הוא מצפה שיזומן ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן. "אני מבקש להשמיע בפניהם את גרסתי - ואין לזה שום קשר לפרישתי", הדגיש הניצב והבטיח: "אמצא את דרכי לשרת את הציבור כפי שעשיתי בכל ימי חיי".