כמעט שנה עברה מאז הרצח במועדון הנוער ההומו לסבי בתל אביב ולמשטרה עדיין אין קצה חוט לגבי זהות הרוצח שנמלט מהמקום מבלי להשאיר עקבות, כך אמר היום מפכ"ל המשטרה תנ"צ דודי כהן בתום סיור שקיים היום בנתניה ובכפר סבא.

לקראת מצעד הגאווה שיתקיים בירושלים ביום חמישי הקרוב, אמר המפכ"ל כי המשטרה נערכת לכ-3,000 משתתפים שיקחו חלק במצעד והדגיש כי אין לו ספק שהאירוע יעבור בשקט. "אירוע הירי בבר נוער שהיה לפני כמעט שנה היה קשה והוא עדיין נתון תחת צו איסור פרסום", אמר כהן."אני עוקב אחרי החקירה שעורכת ימ"ר תל אביב, שעבדה הרבה בשנה האחרונה באמצעים טכנולוגיים וחקירתיים, אך נכון לרגע זה אין התפתחות חדשה בחקירה". 

יחד עם זאת, המפכ"ל ציין כי הוא "עדיין מאמין שהרצח בבר נוער יפוענח", והוסיף כי למרות שאין התפתחות בחקירת הרצח שאירע לפני כשנה בתל אביב, היא לא יורדת מסדר היום.

במשטרה עדיין מנסים להבין מיהו אותו אדם לבוש שחורים שתועד עוזב רץ סמוך למועדון הנוער בתל אביבי שניות לאחר הטבח במקום? ייתכן מאוד שמדובר במפגע שריסס ביריות את בני הנוער במועדון, מה שהביא לרציחתם של שניים מהם ולפציעתם של 10 נוספים.

כחלק מחקירת הפיגוע, אספה המשטרה את מצלמות האבטחה מבתי העסק סביב למועדון ההומו-לסבי במרכז תל אביב. המרחק ואיכות הצילום מקשים ללמוד יותר מדי על זהותו של היורה, אם אכן מדובר בו. המשטרה עדיין חוקרת ומנסה להבין כיצד נכנס אדם חמוש לתוך הבניין, ירד לקומת המרתף, ירה לכל עבר ואחר כך יצא בלי שאף אחד הצליח להבחין בו.

ההרוגים: ניר כץ וליז טרבושי

שני הצעירים שנהרגו בפיגוע הירי שאירע בליל היום הראשון באוגוסט האחרון הם ניר כץ ז"ל (26) תושב גבעתיים, וליז טרבושי ז"ל (17) מחולון. כץ היה מדריך בארגון הנוער הגאה וטרבושי אחת החניכות שהגיע אמש למפגש ברחוב נחמני בעיר.

מלבד ההרוגים, נפצעו בתקרית עוד 10 צעירים. שניים מהם אושפזו בבתי החולים איכילוב ו-וולפסון בתל אביב במצב קשה מאוד וארבעה במצב קשה. ארבעה פצועים נוספים פונו מזירת הרצח במצב קל עד בינוני.

רוצים לקבל עוד עדכונים לפייסבוק שלכם? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

עדי ראייה: זה נראה כמו טבח 

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה