זה קרה שלשום במגרש הספורט של אחד מבתי הספר בשכונת גילה בירושלים. שני ילדים בני 14 חשודים באונס באיומי סכין של ילדה בת 13 וחצי בלבד - כולם תלמידי כיתה ח' בבית הספר.

אמה של הנערה עדיין מתקשה להאמין שזה הגיע אליהם הביתה. "זה להיות בסרט רע", היא אומרת. "פתאום נוחתת עליך מהלומה ביום בהיר אחד. פתאום דבר כזה שאתה לא חולם בחלומות הרעים שלך שזה יקרה לך, שלא יכולת להגן על הילדה שלך".

על פי ממצאי החקירה, שני הנערים החשודים גייסו לעזרתם מבוגר שהסיע אותם סמוך לבית שבו שהתה הילדה. השלושה ירדו אל הספסל בחצר. אחד החשודים ביקש מבת ה-14 לקיים איתו יחסי מין, אבל היא סירבה בתוקף.

"אם זה לא יהיה בטוב, זה יהיה ברע"

אונס קטינה בשכונת גילה בירושלים (צילום: חדשות 2)
הילדים החשודים, היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

"הוא התחיל והוא ביקש ממנה לקיים יחסי מין", מספרת אמה של הנאנסת. "כמובן שהיא סירבה, אז הוא אמר לה: 'אז טוב, אם זה לא יהיה בטוב, זה יהיה ברע, וזה יהיה בכוח' - ואז הוא קרא לחבר שלו שאיים עליה באולר".

וכך, בעוד אחד הנערים אוחד בידיה של הילדה ומאיים עליה, חברו אנס אותה באכזריות. "מלכתחילה כולם הגיעו לאותו מקום בידיעה שהולך להתקיים שם סוג של קשר מיני", אומר סניגורו של אחד החשודים, עו"ד אריאל עטרי. "אותו קשר מיני יצא בסופו של דבר לפועל, כך שמה שתוכנן מלכתחילה, הוגשם בסופו של יום".

החשד: קללו אותה וירקו עליה

הילדה מכחישה בתוקף כל אפשרות שהסכימה למשהו מיני. אחר כך, כאשר החשודים חלפו על פניה כשעזבו, הם גם קיללו אותה וירקו עליה. "חלק מהזמן היא בסדר ופתאום היא נזכרת בשעה שזה קרה", מספרת האם על מצב בתה. "אתמול היא הייתה ממש נסערת. היא נזכרה בזה שוב כשהיינו ליד המקום. קשה לה. היא עברה דברים לא קלים".

סניגוריהם של שני החשודים מותחים ביקורת על המשטרה. גם בית המשפט מאמץ כמה מהטענות האלה. "התנהלות המשטרה היתה פסולה ברמה מזעזעת", אומר עו"ד קובי קמר, סניגורו של החשוד השני. "המשטרה היא זו שהובילה לכך שייכתב בשם הלקוח שלי שהוא מודה. מה שהיה שם, היה הרבה פחות מזה".

אבל הפעם, ייאמר לזכותן של המשטרה והפרקליטות שפעלו שם מהר ואפילו יעיל. כבר בתוך יומיים יוגשו כתבי אישום נגד הנערים החשודים באונס.