"כל מה שמייחסים לי, זה פשוט לא אני" - כך אמר היום (ב') המורה ממרכז הארץ, שבריאיון מיוחד לחדשות 2 ניסה להסביר את הקלטות השיחות הבוטות ובעלות התוכן המיני הקשה שניהל עם מי שהציג עצמו כנער בן 14. "הסתכלתי על הדברים שכתבו עליי ואמרתי לעצמי, מה זה המפלצת הזאת? זה לא יכול להיות אני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה שפורסמה בשבוע שעבר לראשונה בחדשות 2 online, נשמע המורה שואל את "הנער" לגילו. זה השיב לו כי הוא בן 14 ושלושה חודשים. המורה אף נשאל אם הוא יכול להיכנס לצרות בישראל אם ייפגש איתו, והוא בתגובה אמר: "אם זה בסדר מבחינתך, ושנינו שומרים על זה בסוד, זה בסדר, אבל אני צריך לבטוח בך".

"לא חשבתי שאני מדבר עם ילד בן 14, זה בטוח שלא", הבהיר, "שמעתי אותו והוא נשמע בוגר. כשהוא אמר שהוא בן 14 ישר אמרתי לא שאני לא נפגש, וכל השאר היה פשוט איזשהו משחק, מין משחק תפקידים כזה, זה מה שחשבתי. לא חשבתי שאני הולך חס וחלילה להטריד איזה מישנו מינית או ילד, זה דבר שהוא יעלה על הדעת".

המורה המשיך וניסה להסביר את מעשיו: "זה יכול להישמע למישהו שהוא סטרייט, מוזר, מיני סוטה, חולני, אני לא יודע איך לקרוא לזה. אבל זה דברים שבשגרה אצלנו, אנחנו פתוחים מינית בשיחות, ככה זה בקהילה שלנו".

המורה ביום מעצרו, ארכיון (צילום: חדשות 2)
המורה ביום מעצרו, ארכיון | צילום: חדשות 2

פרקליטו של המורה: "משוכנע שהתיק ייסגר"

את השיחות הקליט אבי דוביצקי, הפועל ללכידת עברייני מין ברשת. כשנשאל המורה על המפגש שקבע עמו, מפגש שאליו הגיע כשהוא מצויד באביזרי מין אמר: "יש סילוף של הדברים. אני אמרתי לו שאני לא מתכוון להיפגש איתו, ברגע שאמרתי לו שניפגש הבנתי שהוא לא בן 14, הוא לא מי שהוא מציג את עצמו. הבהרתי לו שלא יהיה שום דבר מיני במפגש".

עו"ד דניאל חקלאי, פרקליטו של המורה מכחיש את החשדות נגד מרשו: "בשורה התחתונה הוא היה משוכנע שמדובר בבגיר, וכאשר חשד שמדובר בקטין הוא הבהיר שהוא לא מוכן לשום מגע מיני. לא מדובר בפדופיל, מדובר במורה נורמטיבי ביותר, אני משוכנע שהתיק ייסגר ולא יוגש כתב אישום".