המחלקה לחקירת שוטרים החליטה להעמיד לדין בכפוף לשימוע את השוטר שהכה את ג'עפר פרח המכהן כ יו"ר מרכז מוסאוא לזכויות אדם. השוטר ככל הנראה יואשם בגין תקיפת עצורים, איומים וגרימת חבלה לפרח. הוא נעצר בחודש מאי האחרון בחיפה לאחר הפגנת הזדהות שנערכה בעיר עם תושבי עזה. לאחר המעצר טען פרח כי השוטר תקף אותו ואף פצע אותו בברך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מברך על ההחלטה, מההתחלה האמנתי בגרסה - זאת הגרסה, זה מה שקרה, זה עובדתי. מקווה שהשוטר יבוא על עונשו", אמר פרח לאחר ההחלטה. "זה לא רק השוטר הבודד. מדובר במערכת שנרקבה בתרבות שקר ואלימות. חבל שמפקדי המשטרה נתנו יד במשך חודשים לשקרים כלפיי. מצפה שהמפכ"ל יתנצל על הגרסאות השונות שמסר בימים לאחר התקיפה".

 "בטרם יוחלט אם להגיש כתב אישום הוזמן השוטר להשמיע, באמצעות באי כוחו, את טענותיו בהליך שימוע ככל שיחפוץ בכך", נמסר ממח"ש.

לאחר ההפגנה הודיעה המשטרה כי המעצרים נדרשו על מנת להשיב את הסדר הציבורי ולמנוע סיכון לשלום הציבור ולטענתה לא נפל דופי בהתנהלותה. במהלך ההפגנה נעצרו 21 אנשים ולאחר מעצרו של פרח הוא פונה עם שבר ברגלו לבית החולים.

"הגעתי לאחר סיום ההפגנה למטה המשטרה, פתאום אני מגלה שהבן שלי שהיה עצור יחד עם אחיין שלי עברו תאונת דרכים בניידת משטרה", סיפר פרח על מה שלדבריו אירע באותו ערב. "את השוטר והשוטרת מפנים להית החולים ואת הבן שלי לוקחים באזיקים וזורקים על הרצפה. אני כאבא לא מסוגל לראות מחזה כזה. כששאלתי למה עשו לו את זה קיבלתי מכה ברגל משוטר יס"מ".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הרינו להזכיר כי משטרת ישראל הוציאה את השוטר לחופשה כפויה מיד עם פתיחת החקירה. מאז הוארכה החופשה הכפויה מעת לעת וזאת עד לקבלת החלטת מח"ש בעניינו. עם קבלת החלטתם, תחזור ותדון משטרת ישראל באשר לעתידו כמקובל במקרים כאלה. יודגש כי המעשים המיוחסים לשוטר אינם עומדים בקנה אחד עם ערכיה של משטרת ישראל".

עו"ד ליאור בנימין פרקליטו של השוטר מסר בתגובה: "כמובן שנבקש לקבל את כל חומרי החקירה ונעמוד על זכותו לקיום הליך שימוע כחוק בנפש חפצה ובאוזן קשובה. עד היום טרם התקבלה במשרדנו כל הודעה רשמית כזו ממח"ש".