רעיית רה
נחקרה בחשדות חדשים. נתניהו | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

שרה נתניהו תיחקר מחר (שישי) שוב ביחידת להב 433 בחשד שרימתה את מבקר המדינה במשך שנתיים, זאת תוך הטעיית הרשויות. על פי החשד, נתניהו הציגה למבקר קבלות פיקטיביות על תרומה שהייתה אמורה להעביר לאחת העמותות כתחליף לתשלום שכרו של היועץ לשעבר ניר חפץ, המקורב למשפחת נתניהו שהפך לעד מדינה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

החשדות סובבים סביב תנאי העסקתו של חפץ במשך שנתיים, בשנים 2014-2015, אחרי שהובהר למשפחת נתניהו כי יש להעסיקו תמורת תשלום. גם עו"ד דוד שמרון נקרא למסור עדות על קבלות שהציג כביכול באותו עניין והתבררו כקבלות פיקטיביות.

לאחר שהפרשה נחשפה לראשונה בעיתון "הארץ", פורסם בחדשות כי רעיית רה"מ נחקרה במשטרה בחשד הזה כבר לפני מספר חודשים. ניר חפץ, שהפך בינתיים לעד מדינה נגד נתניהו, העיד במשטרה שהוא מוכן לעבוד בחינם - בתנאי שמשפחת נתניהו תדאג שלהעסקתו יהיה הכשר משפטי.

חפץ נועד בעניין הזה עם פרקליט המשפחה, עו"ד דוד שמרון - ושמרון אמר לו שהוא בדק עם המבקר, אבל שנגד העסקתו צריך להעמיד תרומה לעמותה - ומתברר שלא הייתה תרומה. מקורב למשפחת נתניהו מסר לכתבנו בתגובה לפרסום אז שאכן היה בירור אצל המבקר ושניר חפץ צריך להוציא חשבונית על פי תעריף מקובל.

בחקירתה הקודמת במשטרה, אמרה שרה נתניהו שניר חפץ הוא זה שביקש לייצג אותה ללא תמורה, שהוא זה שפנה למבקר - ושהמבקר אמר שחייבים לשלם בעד העסקתו, תשלום הועבר.