חשיפה: הליקויים בחקירת התאונה
זירת התאונה אתמול | צילום: דוברות מד"א, חדשות

חקירת התאונה הקטלנית ליד ים המלח: בית המשפט המחוזי בבאר שבע האריך היום (רביעי) את מעצרו של נהג הג'יפ, שהתנגש אתמול ברכב שבו נסעו שמונת בני משפחת עטר מהיישוב פסגות. בתאונה הקטלנית נהרגו זוג ההורים יריב ושושי עטר וששת ילדיהם - יעקב ישראל, עטרת, איילה, מוריה, ידיד ואביגיל. בני המשפחה יובאו היום למנוחות. נציג המשטרה בדיון אישר את הפרסום הראשון בחדשות, לפיו נבדק חשד שהנהג הפוגע השתמש בסם זמן קצר לפני הנסיעה. בית המשפט האריך את מעצרו של הנהג בשישה ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש פרסמנו לראשונה בחדשות Online כי נבדק החשד לנהיגה תחת השפעת סם ובוצעה בדיקת דם. הנהג סיפר בחקירה שהוא משתמש בקנאביס מסיבות רפואיות בגלל נכותו, ונבדק החשד שהשתמש בסם זמן קצר לפני הנסיעה.

עוד חושדת המשטרה שהנהג יצא לעקיפה לא בטוחה, לפי העדות שהוא עצמו מסר בזירה: מתברר שהנהג אמר לעוברי אורח שהגיעו לזירת התאונה שהוא יצא ל"עקיפה מסוכנת" - ובמשטרה אוספים עדויות מכל הנהגים והנוסעים והממצאים בכביש על מנת לברר את הנקודה.

המשטרה ביקשה לעצור את הנהג בחשד להריגה ולהאריך את מעצרו בעשרה ימים: נציג המשטרה אמר כי הנהג מסר גירסה מלאה למה שהתרחש בתאונה. השופט קבע בהחלטתו כי ישנו חשד שהנהג השתמש בסם. "הלב נחמץ, זאת תאונה נוראית, אני לא מאחל לאף אחד להיות במקום שהאיש נמצא פה", אמר.

סניגוריו של החשוד אמרו בדיון: "הוא מסר גירסה כבר בזירה, הוא שיתף פעולה עם החוקרים, אין הצדקה לבקשת המעצר לעשרה ימים, מדובר באדם שמתייסר עקב מה שקרה". עורכי דינו של הנהג, ינון היימן ואביעד חייט, הוסיפו: "הוא לא מפסיק לבכות, הוא סובל באופן נפשי, מדובר בנכה ב 90%".

עו"ד חייט והיימן מסרו בתגובה להחלטה להאריך את מעצרו של הנהג: "התיק בראשיתו. מדובר בתיק שתוצאותיו עגומות: מנגד לא ניתן להתעלם ממצבו של החשוד, בל נשכח שחזקת החפות עומדת לו, נבקש שלא לפגוע בהליך החקירה".

משפחת עטר ז
משפחת עטר | צילום: חדשות

הנהג מסר אמש באמצעות עורכי דינו: "אני מוסר תנחומיי למשפחה, כולי מבולבל ובהלם. גם אני נפצעתי, גם הבת שלי ואשתי שעדיין מאושפזות. כל מה שהמשטרה שואלת אותי אני עונה, אני משתף פעולה, אין לי מה להסתיר ועונה את מה שאני זוכר ולא מסתיר דבר".

התאונה החזיתית הקטלנית בכביש 90 נגרמה על פי החשד לאחר שנהג הג'יפ סטה ממסלולו והתנגש ברכב שבו נסעו שמונת בני המשפחה. לאחר שנגבתה מהנהג עדות בבית החולים סורוקה שאליו פונה עם פציעות קלות, הוא נעצר ונלקח לחקירה באזהרה. החקירה מתמקדת בגורם האנושי כמי שגרם לתאונה, ונבדק האם הנהג התעסק בטלפון הנייד שלו, הסתובב או אפילו היה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

הרכב עלה באש
"לא אנהג יותר לעולם" | צילום: חדשות

לנסיבות המחרידות של התאונה ניתן להוסיף כי חגורות הבטיחות ככל הנראה הזיקו לנוסעים ברכב משום שהתפס האדום הותך בשל האש בתוך המכונית וכך כל מי שהיה חגור בתוך המכונית כנראה נלכד ולא הצליח לצאת מהרכב הבוער.

בגביית העדות הראשונית הוא אמר בבכי תוך הטלת האשמה על עצמו: "הרגתי משפחה שלמה, לא אנהג יותר לעולם". הנהג מסר באמצעות עורכי דינו ינון היימן ואביעד חייט: "מרשנו מוסר תנחומיו למשפחת המנוחים. מרשנו חבול, מבולבל ופצוע, אשתו ובתו בבית החולים. מרשנו משתף פעולה באופן מלא עם המשטרה ומוסר להם פרטים מלאים ככל שהוא זוכר מהתאונה. אנו סמוכים ובטוחים שהמשטרה תבצע מלאכתה נאמנה ותאפשר למרשנו לשוב לבית החולים ולהיות לצד בתו ורעייתו".